Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gromnik nie wszedł do stowarzyszenia Aglomeracja Tarnowska. Dlaczego?

Gromnik jest jedyną gminą powiatu tarnowskiego, która nie przyłączyła się do stowarzyszenia Aglomeracja Tarnowska. Stowarzyszenie założyło 15 gmin powiatu tarnowskiego, miasto Tarnów, Powiat Tarnowski oraz Dąbrowa Tarnowska. Razem chcą walczyć o ponad 100 milionów złotych na wspólne projekty w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na razie jednak bez Gromnika.

By Master007 - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3858862

Posłuchaj co mówi wójt gminy Gromnik, Bogdan Stasz
- Moi radni moich argumentów nie wysłuchali. Mało wiedzą. Dużo wiedzą jednak z mediów. Nie podobała im się wojna dwóch stron. Nie oznacza to, że zrezygnowali. Na razie czekamy, przyglądamy się. Radni powiedzieli, że wrócimy do tematu, kiedy wszystko będzie klarowne i czytelne - wyjaśnia wójt gminy Gromnik, Bogdan Stasz.

Przez długi czas gminy zainteresowane utworzeniem takiego gremium kłóciły się o to, kto ma być prezesem tego gremium. Ostatecznie będzie nim z urzędu prezydent Tarnowa. Natomiast członków zarządu wybrano w głosowaniu.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię