Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Do tej wizyty mogło nie dojść

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.01 06:39 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
25 lat temu biskup tarnowski Jerzy Ablewicz chciał odwołać wizytę Jana Pawła II w Tarnowie

fot. Wojciech Podleśny


Na antenie Radia Kraków Wspominamy papieską wizytę Jana Pawła II w Tarnowie w czerwcu 1987 roku

25 lat temu - o tej porze - przygotowania do wizyty Jana Pawła II w Tarnowie dobiegały końca. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogła ona nie dojść do skutku. Wszystko z powodu nieporozumień między władzami a stroną kościelną. Ksiądz Władysław Kostrzewa, dziś oficjał Sądu Diecezjalnego w Tarnowie, ćwierć wieku temu jako sekretarz biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, był zaangażowany w przygotowania do papieskiej pielgrzymki. Jak powiedział Radiu Kraków władze robiły wiele, aby utrudnić organizację wizyty - . Największy konflikt dotyczył trasy przejazdu Jana Pawła II przez Tarnów.
O szczegółach opowiedział naszemu reporterowi Marcinowi Tumidajskiemu - Ksiądz Władysław Kostrzewa

=================================================================================
Podziel się wspomnieniami z pielgrzymki Jana Pawła II.


W tym roku przypada 25 rocznica wizyty Jana Pawła II w Tarnowie. Z racji tego jubileuszu Radio Kraków wspólnie z Gazetą Krakowską zaprasza wszystkich mieszkańców Małopolski do dzielenia się wspomnieniami z tej pielgrzymki.Można wysyłać do nas zdjęcia i wspomnienia. Wszystkie materiały będą publikowane na naszej stronie internetowej, a w każdy wtorek i czwartek po godzinie 14.05 o pielgrzymce i państwa wspomnieniach będziemy mówić na naszej tarnowskiej antenie.


(aw/mt)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię