O mężczyźnie głośno było w ostatnich miesiącach w związku z tarnowską drużyną żużlową. Chciał stworzyć własny klub i ratować sport żużlowy w mieście.
Waldemar Jasiński, znany jako „Góral”, był kontrowersyjnym tarnowskim biznesmenem. W ostatnich miesiącach pojawił się publicznie jako założyciel stowarzyszenia „Jasińscy Unia Tarnów Mościce”, które miało odbudować żużel w Tarnowie po upadku Unii Tarnów i ubiegać się o licencję na sezon 2027. Jasiński był w przeszłości skazany za udział w zabójstwie i wiązany z działalnością grupy przestępczej „Chowańców”. Był też bohaterem reportażu „Superwizjera” TVN o tzw. „mafii tarnowskiej”. Sam Jasiński podkreślał, że jest niewinny.