Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Brzesko: Otworzą pralnię i zatrudnią w niej niepełnosprawnych

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2013.02.06 20:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
To pomysł brzeskiego Starostwa Powiatowego na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.W Zakładzie zatrudnienie ma znaleźć 25 osób.

www.powiatbrzeski.pl

Trwa poszukiwanie budynku w którym mogłaby być zlokalizowana firma. Starostwo ma obiecane już środki na wyposażenie zakładu od Urzędu Marszałkowskiego .


Planujemy zatrudnić w tym zakładzie na początek 25 osób , będą to przede wszystkim uczestnicy naszych warsztatów terapii zajęciowych - wyjaśnia starosta brzeski Andrzej Potępa - Myślimy o pralni chemicznej, która ma na tyle wysoki standard, że jest w stanie spełnić wszystkie wymagania higieniczne związane z praniem dla szpitali, hospicjów czy hoteli. Myślę że taki zakład mógłby spokojnie wytrzymać konkurencję.Liczmy że przedsiębiorstwo w przyszłości mogłoby zatrudniać więcej osób -przyznaje starosta- planujemy, że osoby niepełnosprawne będą stanowić min 70 % zatrudnionej tam załogi.

Pracujące w zakładzie osoby niepełnosprawne oprócz zatrudnienie miałyby także zagwarantowaną rehabilitację.

(Agnieszka Wrońska)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

862452

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię