Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zwycięstwo Isi w Brukseli!

  • Sport
  • date_range Piątek, 2012.05.25 14:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:48 )
Agnieszka Radwańska wygrała turniej w Brukseli i zdobyła 10. tytuł w karierze

Agnieszka Radwańska


W finale Polka pokonała 20-letnią Rumunkę Simonę Halep 7:5, 6:0.
Teraz kierunek : Paryż!
Agnieszka Radwańska zmierzy się z Serbką Bojaną Jovanovski w I rundzie międzynarodowych mistrzostw Francji w Paryżu. W tej samej połówce drabinki co krakowianka, trzecia rakieta świata, jest liderująca rankingowi WTA Wiktoria Azarenka. Łukasz Kubot zagra z Karolem Beckiem.
Już w II rundzie (1/32 finału) rywalką najlepszej polskiej tenisistki może być Venus Williams, finalistka Rolanda Garrosa z 2000 roku, ale poza tym siedmiokrotna mistrzyni wielkoszlemowa.
W III rundzie (1/16 finału) Radwańska trafiłaby prawdopodobnie na Swietłanę Kuzniecową, mistrzynię turnieju z 2009 roku.
Tymczasem druga z polskich singlistek, Urszula Radwańska, spotka się w I rundzie z Francuzką Pauline Parmentier. Na kolejnym szczeblu drabinki młodsza z krakowskich sióstr ma perspektywę pojedynku z Petrą Kvitovą, w ubiegłym sezonie mistrzynią Wimbledonu i Mastersa.
Trzecią Polką w głównej drabince mogła zostać Sandra Zaniewska, która przegrała jednak mecz decydującej rundy kwalifikacji.
Jedyny Polak w męskiej drabince singla Łukasz Kubot w I rundzie zmierzy się ze Słowakiem Karolem Beckiem. Potem lubinianin mógłby trafić na Feliciano Lópeza (Hiszpan wyeliminował go w 1/8 finału Wimbledonu) lub kwalifikanta .

Grzegorz Bernasik/Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię