Początek meczu Pogoń Szczecin - Wisła Kraków o 20.30. Transmisji z tego meczu można słuchać w specjalnym sportowym kanale Radia Kraków, dostępnym także w smartfonach i tabletach przy użyciu bezpłatnej aplikacji. Informacje jak ją ściągnąć znajdą państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków . Na naszej stronie internetowej można także śledzić relację "minuta po minucie", meldunki z boiska także co godzinę w serwisach informacyjnych Radia.

[

]

Pogoń i Wisła należą do grona czterech drużyn (obok Górnika Zabrze i GKS-u Bełchatów ), które w tym sezonie nie przegrały jeszcze spotkania. W Szczecinie kibice liczą na rewanż, bo podczas ostatniej konfrontacji obu ekip - w grupie mistrzowskiej - drużyna Franciszka Smudy rozgromiła Portowców 5:0. Ale szkoleniowiec Białej Gwiazdy podkreśla, że na to nie należy w tej chwili zwracać uwagi, bo to będzie na pewno inne spotkanie.

Wisła  powinna wystawić najsilniejszy skład, nie ma tylu zmartwień co Dariusz Wdowczyk. Pogoń przede wszystkim próbuje się przyzwyczaić do gry bez swojej gwiazdy. Król strzelców ubiegłego sezonu zdobył w Poznaniu pierwszą bramkę w obecnych rozgrywkach, ale przypłacił to urazem mięśnia i jego występ na 99 procent jest wykluczony. Zajęcia wznowił za to Rafał Murawski.

Trener Franciszek Smuda spokojnie podchodzi do meczu w Szczecinie: „Mam dobre wspomnienia ze Szczecina. Z Wisłą kiedyś wygrałem tam bardzo wysoko, ale to już jest historia. Pogoń to już zupełnie inny zespół, trzeba się przygotować bardzo dobrze pod względem taktycznym i psychicznym. Nie chcę euforii jednego meczu, a potem płaczu. Grajmy o punkty, bo są one potrzebne. Nie myślmy o zachwytach i o czymś, co jest bardzo daleko. Na razie cieszę się z poprawy skuteczności. Można nad nią pracować przez 10 lat i nie trafić do bramki. Piłkarze Wisły zawsze zdobywali sporo bramek. Trzeba poczekać cierpliwie. Teraz pracują nad tym także poprzez koncentrację. Jeśli  zaś podchodzi się lekceważąco do niektórych akcji, to potem się nie zdobywa goli”.

"Pogoń gra tak, że ciężko przedostać się pod ich pole karne. Mają bardzo solidną obronę, potrafią szybko wyjść z kontrą i na dodatek perfekcyjnie opanowali stałe fragmenty gry" - dodaje na łamach oficjalnej strony Wisły Marcin Broniszewski, drugi trener krakowian. Przypomnijmy także, że w barwach Pogoni gra obecnie były wiślak Patryk Małecki.

Początek spotkania o 20.30. Zapraszamy do słuchania naszej transmisji i śledzenia relacji "minuta po minucie".