Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Urszula Radwańska gra o udział w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu

Do awansu potrzeba jeszcze jednej wygranej

fot.arch.RK

Urszula Radwańska jako jedyna z polskich tenisistek przeszła drugą rundę w trzystopniowych kwalifikacjach wielkoszlemowego Wimbledonu. Na tym etapie odpadła w czwartek pochodząca z Krynicy Katarzyna Kawa.

Zajmująca 233. miejsce w rankingu WTA 30-letnia Radwańska poradziła sobie w czwartek ze sklasyfikowaną o 111 pozycji wyżej, młodszą o 4 lata Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:3, 7:5. Wcześniej bez problemu odprawiła Chinkę Fang Ying Xun (222 WTA.) 6:1, 6:0. W decydującej rundzie eliminacji zmierzy się z Amerykanką Danielle Lao (238. WTA).

Będąca 133. rakietą świata Kawa nie sprostała w II rundzie kwalifikacji Rosjance Witalii Diaczenko (150. WTA) 5:7, 1:6.

Pewni miejsca w głównej drabince w singlu są Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek.
PAP/TK/RK

Źródło: PAP
Autor:
Tadeusz Kwaśniak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię