Zespół z Niecieczy po powrocie do ekstraklasy gra całkiem nieźle, ale kibice z Niecieczy spodziewali się trochę lepszych wyników. Na kolejne punkty szansa już dziś, początek meczu Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica o 12.30. Zapraszamy do słuchania sportowego kanału internetowego Radia Kraków TRANSMISJE dostępnego także w aplikacji na smartfony i w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+.

Trener Bruk-Betu Termaliki podkreśla, że silną stroną Warty jest gra defensywna: "Czeka nas bardzo ciężki mecz. Chciałbym, żebyśmy wszystko co ostatnio ćwiczyliśmy, pokazali na murawie i potwierdzili naszą jakość. Punkty są nam bardzo potrzebne".

I choć zespoły z ekstraklasy miały ostatnio długą przerwę, to wśród najbardziej eksploatowanych graczy był młodzieżowiec Ernest Terpiłowski, który zaliczył dwa mecze w reprezentacji U-20 przeciw bardzo trudnym rywalom

Zespół z Poznania to rewelacja poprzedniego sezonu. Trenerem Warty Poznań jest znany kibicom z Niecieczy – Piotr Tworek. Był asystentem Macieja Bartoszka, gdy pracował on jako pierwszy trener Słoni w ekstraklasie w sezonie 2017/2018. W Poznaniu pracuje od początku sezonu 2019/2020. Awans do Ekstraklasy i bardzo dobre piąte miejsce jak na beniaminka minionego sezonu to spora zasługa Piotra Tworka oraz jego sztabu. W obecnym sezonie Warcie zdobywanie punktów przechodzi już zdecydowanie trudniej. Warta w 6 spotkaniach zdobyła 6 punktów i zajmuje 13 miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

W wyjściowej jedenastce gospodarzy prawdopodobnie pojawi się Francuz Jayson Papeau, którego Warta Poznań pozyskała z klubu francuskiej Ligue 2 - Amiens.

termalica.brukbet.com, wartapoznan.pl