• A
  • A

Sensacja w Mielcu, Termalica wygrywa z mistrzem!

• Sport
  • date_range Niedziela, 2015.08.30 13:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:44 )
Do sporego kalibru niespodzianki doszło dziś w Mielcu, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa beniaminek z Niecieczy. Termalica podejmowała mistrza kraju, Lecha Poznań, i wygrała z nim 3:1. To trzeci komplet punktów, jaki podopieczni Piotra Mandrysza osiągają na stadionie Stali Mielec!

Sensacja w Mielcu, Termalica wygrywa z mistrzem! fot. A. Skóra

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 3:1
Kędziora 17', Pleva 26', Babiarz 88' - Formella 69'

Termalica: Nowak - Fryc, Stano, Sołdecki, Jarecki - Pleva, Babiarz, Biskup (75. Drozdowicz), Foszmańczyk (70. Licka), Plizga (80. Smuczyński) - Kędziora.
Lech: Burić - Kędziora, Kadar (60. Kamiński), Arajuuri, Douglas - Dudka (46. Formella), Trałka, Lovrencsics (46. Thomalla), Linetty, Pawłowski - Hamalainen.

RELACJĘ NA ŻYWO PROWADZI ADAM DELIMAT

Obserwuj autora na Twitterze:
Follow @a_delimat

17:26 -

KONIEC MECZU! Sensacja staje się faktem, Termalica pokonuje mistrza Polski!

17:24 -

90.min - Trzy minuty doliczone do drugiej części spotkania.

17:21 -

88.min - TO JEST NIESAMOWITE!!! GOOOOOOL DLA TERMALIKI!!! Tłamszeni przez rywali gospodarze ruszyli z kontratakiem, Kędziora kapitalnie dograł do Bartłomieja Babiarza, który precyzyjnym uderzeniem przy długim słupku nie dał szans Buriciowi!!! Sensacja stanie się więc faktem!

17:19 -

86.min - Zagotowało się teraz w polu karnym Lecha! Strzał Thomalli instynktownie głową zablokował Jarecki, a sędzia Jakubik w pierwszej chwili dopatrzył się zagrania ręką obrońcy Termaliki i podyktował rzut karny! Po konsultacji z asystentem arbiter zmienił jednak decyzję ku uciesze piłkarzy gospodarzy!

17:17 -

84.min - Mieli szansę gospodarze! Piłka trafiła jednak tylko w poprzeczkę po efektownym lobie w wykonaniu Drozdowicza!

17:13 -

80.min - Bartłomiej Smuczyński na ostatnie 10 minut zastępuje Plizgę.

17:13 -

17:11 -

79.min - Akcja za akcję w ostatnich sekundach! Lech atakuje coraz bardziej nerwowo, z kolei Termalica czai się i próbuje kontratakować!

17:09 -

77.min - Niespełna pięć tysięcy widzów ogląda to spotkanie z wysokości trybun.

17:08 -

75.min - Za Biskupa wchodzi Emil Drozdowicz.

17:08 -

73.min - Kędziora dośrodkowywał w pole karne, jednak brakowało kogoś, kto byłby w stanie tę akcję zamknąć.

17:04 -

71.min - Kolejna szansa dla Lecha, tym razem Formella trafił jednak prosto w rękawice Nowaka.

17:03 -

70.min - Mario Licka zmienia Foszmańczyka.

17:02 -

69.min - GOL DLA LECHA!!! Akcję Lecha silnym strzałem po ziemi kończy Dariusz Formella! Piłka ląduje w bramce Nowaka!

17:00 -

67.min - Przerwa na uzupełnienie płynów. Za nami gorące minuty po zmianie stron.

16:59 -

66.min - To musiał być gol!!! Hamalainen stanął przed niemalże pustą bramką, ale piłkę z linii w ostatniej chwili wybił Sołdecki! Kapitalna interwencja obrońcy Termaliki!

16:56 -

63.min - Lewą stroną próbują Lechici, Douglas nie zdołał jednak nawet dośrodkować w pole karne.

16:53 -

60.min - Marcin Kamiński w miejsce Kadara. To ostatnia zmiana w szeregach Lecha.

16:53 -

60.min - Biskup dośrodkowywał z lewej strony, ale został zablokowany.

16:52 -

58.min - Formella ładnie ograł rywala na skrzydle, po czym stracił piłkę. Zawodnik Lecha miał sporo pretensji do sędziego liniowego, który popełnił wyraźny błąd przyznając piłkę gospodarzom, za co został ukarany żółtą kartką.

16:49 -

56.min - Jarecki dobrze dograł na nogę Wojciecha Kędziory, ten stał około sześciu metrów od bramki, ale nie trafił w nią!

16:46 -

53.min - Poślizgnął się przy wykonywaniu tego stałego fragmentu gry Douglas, nic nie wyszło więc z rzutu wolnego dla Lecha.

16:45 -

52.min - Rzut wolny dla Lecha, do bramki około 25 metrów.

16:43 -

50.min - Hamalainen wpadł w pole karne, znów na zamknięciu akcji znalazł sie Thomalla, ale uprzedził go defensor Termaliki.

16:40 -

48.min - Przed kapitalną okazją Biskup, strzał był jednak za lekki, aby pokonać Biskupa!

16:40 -

47.min - Teraz gorąco po drugiej stronie, dośrodkowanie Douglasa powinien zamknąć Thomalla, ale trafił tylko w poprzeczkę!

16:39 -

47.min - Foszmańczyk z dystansu, dobra próba, choć piłka wpadła w rękawice Buricia.

16:38 -

46.min - W przerwie na boisku pojawił się Dariusz Formella, który zmienił Dudkę.

16:38 -

46.min - Zaczynamy drugą połowę!

16:37 -

W przerwie Denis Thomalla zastąpił na boisku Lovrencsicsa.

16:20 -

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy niespodziewanie Termalica prowadzi 2:0 z Lechem Poznań!

16:20 -

45 5.min - Jeszcze starają się zaatakować goście z Poznania, w ich dośrodkowaniach brakuje jednak precyzji.

16:18 -

45 3.min - Głową uderzał Kędziora, było całkiem blisko, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

16:18 -

45 1.min - Aż pięć minut doliczył arbiter do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

16:16 -

45.min - Znów piłka w polu karnym Termaliki, Lovrencsics starał się dośrodkowywać, ale skutecznie uniemożliwił mu to Sołdecki.

16:12 -

43.min - Zbyt dużo siły w rozciągnięcie akcji na prawo włożył Dudka, Douglas nie miał szans, aby dopaść do piłki.

16:11 -

41.min - Pawłowski z powietrza strzelał sprzed pola karnego, również tym razem brakowało dokładności.

16:10 -

39.min - O uderzenie z rzutu wolnego pokusił się Douglas, piłkarz Lecha z precyzją był jednak na bakier.

16:06 -

36.min - Mamy krótką przerwę w grze związaną z potrzebą wymiany chorągiewki narożnej. Póki co jeśli chodzi o posiadanie piłki zdecydowanie przeważa Lech - wynik mówi jednak coś innego.

16:05 -

34.min - Za nami ponad pół godziny gry, jak na razie w Mielcu zanosi się na sporą niespodziankę.

16:01 -

31.min - Fryc faulowany przez Barry'ego Douglasa. W pełni zasłużona żółta kartka dla obrońcy przyjezdnych.

16:00 -

30.min - Kolejny korner dla gości, piłka trafiła jednak prosto na głowę Sołdeckiego.

15:57 -

28.min - Rzut rożny dla Lecha, Tomasz Kędziora uderzył jednak niedokładnie.

15:56 -

26.min - GOOOOL DLA TERMALIKI!!! Coś niesamowitego! Dawid Plizga wyłożył piłkę Daliborowi Plevie, a ten strzałem po ziemi pokonał Buricia! Kapitalny kontratak Słoników, sensacja w Mielcu!

15:53 -

24.min - Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, za faul na Kędziorze ukarany Trałka.

15:52 -

22.min - Z trudnej pozycji uderzał Hamalainen, bez większych problemów broni Sebastian Nowak.

15:48 -

19.min - Dośrodkowanie gości zablokowane przez Jareckiego, będzie rzut rożny dla Kolejorza.

15:47 -

16.min - GOOOOL DLA TERMALIKI!!! Foszmańczyk znalazł się na lewym skrzydle, zagrał do Plizgi, ten oddał strzał, ale piłka po rękawicach Buricia spadła pod nogi Wojciecha Kędziory! Napastnik Termaliki stanął przed pustą bramką i musiał skierować piłkę do siatki!

15:43 -

14.min - Świetna okazja przed Hamalainenem, Fin uderzył technicznie sprzed pola karnego, ale piłka wylądowała w rękawicach Nowaka.

15:40 -

11.min - Nie zrozumieli się Lovrencsics z Kędziorą, wciąż przy piłce utrzymują się jednak goście.

15:37 -

8.min - Foszmańczyk huknął sprzed pola karnego, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

15:37 -

6.min - Błąd Buricia sprokurował zamieszanie w polu karnym Poznaniaków, nikt nie zamknął jednak dośrodkowania z lewej strony boiska!

15:34 -

3.min - Od początku w ofensywie Lech, choć w podaniu na prawe skrzydło brakło nieco precyzji.

15:31 -

Rozpoczęli! Pierwszy gwizdek sędziego Jakubika!

15:29 -

Termalica jak dotąd wygrała w Mielcu z Zagłębiem i Górnikiem i na chwilę obecną jest w tabeli wyżej niż Lech. Jak będzie dzisiaj?