Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Start w Wieliczce, meta na Górze Chełm

  • Sport
  • date_range Piątek, 2021.06.04 09:48 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:34 )
Na trasie z Solnego Miasta do Myślenic ścigania i wspinaczki nie zabraknie - dziś pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Relacje z trasy w wiadomościach Radia Kraków co godzinę.

fot. arch. RK

Wczoraj jazda indywidualna na czas w Lasku Wolskim, która zastąpiła tradycyjne kryterium o Złoty Pierścień Krakowa na Rynku Głównym. Dzisiaj ściganie na trasie Wieliczka - Myślenice z finiszem na podjeździe na Górę Chełm. A wczorajsze minimalne różnice w czasówce i profil dzisiejszej trasy zwiastują spore emocje.

W Wieliczce start honorowy wyznaczono na godz. 13.50 przy Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”. Wcześniej, w godz. 13.10 - 13.40, odbędzie się prezentacja drużyn. Kolarze pojadą przez centrum Wieliczki - do ulicy Gdowskiej (tam, przy rondzie na 14.00 zaplanowano start ostry), a dalej w stronę Dobczyc drogami wojewódzkimi m.in. przez: Biskupice, Bilczyce, Gdów i Kunice. Później trasa prowadzi przez między innymi Wiśniową, Lipnik, Zasań, Trzemeśnię, a następnie Kornatkę, Brzezową nad Zalewem Dobczyckim i Droginię, Osieczany oraz myślenickie Zarabie z metą na Chełmie.

Około 16.30 kolarze powinni wjechać do Myślenic od strony Osieczan, następnie pojadą w stronę Zarabia i około 16.45-17.00 znajdą się na mecie pierwszego etapu, która po raz kolejny zlokalizowana jest na górze Chełm. Później na plaży trawiastej na Zarabiu odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych kolarzy pierwszego etapu.

Do rywalizacji przystąpiło 164 kolarzy. Wśród nich zabrakło ubiegłorocznego zwycięzcy wyścigu - Czecha Vojtecha Repy. Wczoraj najszybszy był kolarz reprezentacji Ukrainy Anatolij Budiak, który o 4,598 sekundy wyprzedził Adama Stachowiaka. Trzecią lokatę zajął Nowozelandczyk Ollie Jones, a czwarty był ubiegłoroczny triumfator prologu – Piotr Brożyna.

MWG potrwa do niedzieli. Trasa sobotniego etapu prowadzić będzie z Niepołomic do Nowego Targu (142 km), a niedzielnego - kończącego wyścig - z Jabłonki na przełęcz Przehyba (131 km). Kolarze finiszować będą na 11-kilometrowym podjeździe na wysokość 1 150 metrów nad poziomem morza.

Warto też dodać, że MWG zainaugurował szosowy sezon kolarski w Polsce.

PAP/MS/RK

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię