Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ryszard Niemiec spoczął w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim

  • Marek Solecki
  • date_range Czwartek, 2023.03.23 18:52 ( Edytowany Czwartek, 2023.03.23 19:10 )
Sportowy i dziennikarski Kraków pożegnał dziś Ryszarda Niemca. Pogrzeb byłego koszykarza, przez wiele lat naczelnego czterech gazet w Krakowie, znakomitego reportażysty, felietonisty i wreszcie działacza piłkarskiego odbył się na Cmentarzu Rakowickim.

Nie przeczytamy już kolejnych jego felietonów, nie porozmawiamy o piłce, w Krakowie odbył się pogrzeb redaktora Ryszarda Niemca. "Nie tylko byłego sportowca i wybitnego dziennikarza, ale też człowieka, który wielu adeptom tej sztuki wskazał drogę" - mówił podczas ceremonii prezydent Krakowa Jacek Majchrowski...

Mimo choroby, jak przystało na sportowca, walczył do końca - mówił o swoim przyjacielu jego długoletni współpracownik Leszek Rafalski, były redaktor naczelny Gazety Krakowskiej:

Ryszard Niemiec zmarł w wieku 84 lat, spoczął na cmentarzu Rakowickim w Alei Zasłużonych - obok Wisławy Szymborskiej, Marka Grechuty czy piłkarza Wisły Adama Musiała.

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię