Beniaminek Nice I ligi zwyciężył 3:1 rozstrzygając de facto losy awansu w pierwszych 10-ciu minutach.

Gola na 1:0 już w ósmej minucie zdobył Marcin Orłowski. Wyczyn ten napastnik Puszczy powtórzył dwie minuty później. Dzieła dopełnił pozyskany w trwającym oknie tranferowym Robert Ziętarski. Jedyne trafienie dla gospodrzy uzyskał w 80-tej minucie Rafał Świtaj.

W pierwszej rundzie Pucharu Polski rywalem drużyny z Niepołomic - gospodarza pojedynku - będzie GKS Tychy.

KS Stilon: Krystian Paszkowski - Mateusz Ogrodowski, Krzysztof Kaczmarczyk, Alan Błajewski, Łukasz Maliszewski, Patryk Jakubowski (56. Adrian Nowak), Masahiro Enjō, Filip Łaźniowski, Bartosz Flis, Piotr Rymar (74. Jędrzej Drame), Łukasz Zakrzewski (66. Rafał Świtaj).

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk - Dawid Ryndak (68. Robert Ziętarski), Longinus Uwakwe, Marcin Stefanik (74. Marcel Kotwica), Bartosz Żurek (77. Dominik Zawadzki), Maciej Domański - Marcin Orłowski.

Krótszą przygodę z rozgrywkami na szczeblu centralnym przeżyli gracze trzecioligowego Podhala Nowy Targ. W oficjalnym debiucie Tomasza Kulawika na stanowisku trenera ,,Szarotek" zespół uległ występującej w II lidze Siarce Tarnobrzeg 0:1. Jedyną bramkę w meczu w 66-tej minucie zdobył Jan Grzesik.

Mój zespół zagrał bardzo ambitnie i można im tylko przyklasnąć. Chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i ten mecz to plus dla nich. Spotkanie pokazało jednak ile brakuje nam do drugoligowego poziomu - ocenił Kulawik.

Podhale na szczeblu centralnym PP zagrało po raz pierwszy w historii.

Siarka w pierwszej rundzie zagra z GKS-em Katowice.

Podhale: Gorzelański - Drobńak, Mikołajczyk, Bedronka, Komorek - Czubin (78. Silczuk), Ligienza, Świerzbiński, Nawrot, Kobylarczyk (60. Hreśka) - Piwowarczyk.

Siarka: Dybowski - Witasik, Kubowicz, Stępień, Grzesik - Janeczko (77. Ropski), Witkowski, Płatek, Zaradny (90. Przewoźnik), Czyżycki - Broź (84. Dawidowicz).