Piłkarze Puszczy Niepołomice do Polkowic jadą w dobrych nastrojach. Podopieczni Tomasza Tułacza wyruszyli w blisko 400-kilometrową podróż na Dolny Śląsk podbudowani zwycięstwem odniesionym w poprzedniej kolejce nad Odrą Opole.

Górnik Polkowice jest beniaminkiem zaplecza PKO  BP  Ekstraklasy. W poprzednim sezonie gospodarze środowej konfrontacji awansowali do pierwszej ligi, wygrywając rozgrywki niższego szczebla i zdobywając w nich aż 76 punktów.

W obecnym sezonie po dwunastu rozegranych spotkaniach Górnik zamyka tabelę Fortuna 1. Ligi. Podopieczni Pawła Barylskiego zgromadzili do tej pory dziewięć punktów i plasują się na osiemnastym miejscu. Puszcza jest czternasta. Jedyne zwycięstwo w Fortuna 1. Lidze ekipa z Polkowic odniosła pod koniec sierpnia. Górnik pokonał wówczas Arkę Gdynia 2:1.

Środowa konfrontacja będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem obu ekip. Początek meczu o 18:00.

W dobrych nastrojach po zwycięstwie nad Odrą Opole nasza drużyna ruszyła blisko 400 kilometrów w podróż do Polkowic. Górnik Polkowice jest beniaminkiem Fortuna 1 Ligi. W poprzednim sezonie polkowiczanie awansowali do 1 ligi wygrywając rozgrywki 2 ligi zdobywając w 36 meczach 76 punktów.

W obecnym sezonie po 12 rozegranych spotkaniach Górnik zamyka tabelę Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Pawła Barylskiego zgromadzili do tej pory 9 punktów. Bilans beniaminka to 1-6-5. U siebie Górnik rozegrał 10 meczów. Aż 6 z nich zakończyło się remisami. Kurs w Fortunie, że Puszcza pierwsza strzeli gola to 2.27. Pierwsze i zarazem ostatnie zwycięstwo w Fortuna 1 Lidze ekipa z Polkowic odniosła pod koniec sierpnia. Wtedy Górnik pokonał Arkę 2:1.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu jest Mateusz Piątkowski. Doświadczony napastnik ma na koncie 5 goli. Jednak Górnik u siebie nie strzelił gola od 212 minut.

Jutrzejsze spotkanie będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem obu ekip.