Tak jak niemal dokładnie 4 lata temu, 19 maja 2018 roku – rywalem , który odbierał niecieczanom nadzieje na pozostanie w ekstraklasie był dzisiaj Piast Gliwice. Wtedy w Gliwicach oba zespoły były zagrożone spadkiem. Niecieckim Słoniom potrzebny do utrzymania był remis. Było 0:4. Tamto spotkanie pamiętało tylko dwóch zawodników, którzy pojawili się murawie także dzisiaj: Samuel Stefanik i Roman Gergel. Teraz sytuacja była inna. Podopieczni trenera Radoslava Latala Musieli wygrać. Piast miał zagwarantowane, wysokie piąte miejsce w tabeli. Namacalny dowód na to, co czyni presja, mieliśmy w dzisiejszych zawodach w 45 ich minucie. Bramkarz Piasta Frantisek Plach fauluje w polu karnym Tomasa Poznara. Rzut karny. Podchodzi do jedenastki kapitan zespołu, Piotr Wlazło. Z manierą Roberta Lewandowskiego posyła bramkarza w jeden róg bramki, sam uderza w przeciwny, tyle, że nie trafia... Niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 57 minucie po rzucie rożnym dla Piasta, we własnym polu karnym Wiktor Biedrzycki interweniuje tak niefortunnie, że zagrywa piłkę ręką. Druga w tym meczu jedenastka. Tym razem słowacki stoper Piasta Tomas Huk się nie myli. Niecieczanie z minuty na minutę tracą animusz, wiarę, nadzieję. Pomeczowe statystyki mówią, że do nich należała inicjatywa. Że w posiadaniu piłki byli przez 57% czasu gry, że oddali 18 strzałów a bramkę rywala. Piast o 10 mniej. Tylko cztery strzały Słoni były celne. Żaden krzywdy Plachowi nie zrobił. Piast po objęciu prowadzenia grał spokojniej, pewny swego. grał spokojniej, pewny swego. Radoslav Latal nie pierwszy już raz na pomeczowej konferencji podobnie komentował grę swoich podopiecznych” „Zabrakło jakości, skuteczności, zdecydowania”.

BrukBet Termalca Nueciecza – Piast Gliwice 0:1 (0:0) Bramka: 57' - Tomas Huk (kar.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski (76. Śpiewak), Tekijaski, Stefanik, Radwański (61. Mešanović), Grzybek, Wlazło (61. Bonecki), Ambrosiewicz (76. Gergel), Poznar (żk) , Dombrovskyi (84. Hubínek), Biedrzycki.(żk)

Piast Gliwice: Plach – Mosór, J. Czerwiński, Huk, Chrapek, Vida (63. Kaput), Toril (76. Ameyaw), Konczkowski, Hateley, Kądzior (76. Pyrka), Katranis.

Sędzia: Krzysztof Jakubik