Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nie wypada być gorszym od koleżanki - mówi nasza kajakarska nadzieja. Rozmowa z Alexem Brouckim

  • Marek Solecki
  • date_range Poniedziałek, 2023.08.07 16:44 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.08.07 17:03 )
Polscy kajakarze zdobyli sporo medali podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie, a o przyszłość polskich kajaków możemy chyba być spokojni. 17-letni Alex Borucki reprezentujący Kolejowy Klub Wodny 1929 Kraków wygrywał w tym sezonie ze starszymi od siebie zdobywając medale juniorskich mistrzostw świata i Europy.

fot. Marek Solecki

Alex Borucki, zawodnik KKW 1929 Kraków, z mistrzostw świata juniorów przywiózł złoty medal K-1, na dystansie 500 m, srebrny medal K-2, na dystansie 500 m (wywalczony wraz z Pawłem Słowińskim) oraz brązowy medal K-4, na dystansie 500 m (zdobyty wraz z Pawłem Słowińskim, Mateuszem Kubalskim i Kacprem Jastrzębiem). Młodzieżowe mistrzostwa Europy zaowocowały brązowym medalem K-1, na dystansie 1000 metrów, złotem K1, na dystansie 500 metrów oraz brązem K1, na dystansie 200 metrów.

"Zdecydowanie najtrudniejsza była rywalizacja w mistrzostwach świata w jedynce na 500m. To była walka ze wszystkimi, bardzo mocnymi chłopakami. Każdy tam liczy na najwyższy sukcesy, więc oceniam to zdecydowanie jako najcięższy start dotychczas w moim życiu. 500 m i 1000 m to takie moje koronne dystanse. Byli tam wymagający rywale z całego świata, ale ci Węgrzy najbardziej zaleźli za skórę, na każdych zawodach wiadomo, że będą jednymi z faworytów. W dodatku w większości zawodów wygrywają klasyfikację medalową, zarówno w seniorach jak i juniorach. Są mocni w każdej kategorii. Ale cieszę się, że potrafię z nimi też wygrywać. Te medale sprawiają, że oceniam swoje szanse na start w przyszłym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu jako dosyć realne."

Walka o miejsce w reprezentacji Polski nie jest łatwa, Adrianna Kąkol (złota na MŚ, ME i Igrzyskach Europejskich w K4) mówi, że ta walka o miejsce w kadrze jest olbrzymim wyzwaniem: "Jeśli chodzi o miejsce w reprezentacji, to zawsze jest walka i to wydaje mi się, że cięższa niż na zawodach międzynarodowych, gdyż walczymy ze swoimi kolegami z reprezentacji z kraju. Taka można powiedzieć walka bratobójcza."

Posłuchaj rozmowy Marka Soleckiego z Alexem Boruckim

Jesteś zawodnikiem KKW 1929 Kraków, taka koleżanka klubowa jak Adrianna Kąkol, która teraz dorzuciła kolejny złoty medal, tym razem z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w K1 na 500 m, to ktoś kto Cię inspiruje ? "Wiadomo, Adzie sukcesów odmówić nie można, ale nie można być gorszym od koleżanki."

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię