Firma PAGEN wkracza na rynek mistrzów świata. Podczas specjalnej konferencji prasowej w Civitanova oficjalnie ogłoszono podpisanie kontraktu sponsoringowego pomiędzy polskim producentem okien, drzwi, rolet i bram garażowych, a siatkarskim gigantem A.S. LUBE Volley. Marka PAGEN promowana będzie podczas rozgrywek Superliga Serie A, Pucharu Włoch i siatkarskiej Ligi Mistrzów w 3 najbliższych sezonach. Kontrakt obowiązuje do 2025 roku z prawem pierwszeństwa w jego przedłużeniu na kolejne lata.

Logotyp firmy widoczny będzie m.in. na koszulkach meczowych zawodników włoskiego klubu, meczowych bandach LED, a także trybunie VIP i relacjach telewizyjnych. Kontrakt dot. także współpracy medialnej, social media i osobistego zaangażowania zawodników LUBE Volley w projekty wizerunkowe polskiego producenta.

Klub LUBE Volley w swojej historii 7-krotnie sięgał po Mistrzostwo Włoch, 7-krotnie po Puchar Włoch, 4-krotnie po Superpuchar Włoch, 3-krotnie Puchar CEV, Puchar Challenge, 2-krotnie triumfował w Lidze Mistrzów, zdobywając także Klubowe Mistrzostwo Świata. Z uwagi na listę osiągnięć LUBE Volley zasługuje na miano najbardziej utytułowanego siatkarskiego klubu we Włoszech, a przez kibiców siatkówki uznawany jest za „siatkarski Real Madryt”.

LUBE Volley do swojej klubowej rodziny przyjmuje tylko rzetelnych i solidnych partnerów biznesowych. Cieszę się, że grono sponsorów powiększa się o firmę PAGEN, która osiąga sukcesy na wielu rynkach europejskich. Kontrakt z PAGEN ma dla nas znaczenie strategiczne, także z uwagi na siłę polskiej ligi. To pierwsza taka umowa z producentem z Polski, którego mocna pozycja na rynku włoskim, zaangażowanie zespołu i stabilna sytuacja finansowa są gwarancją wspólnego sukcesu – powiedziała Simona Sileoni, Prezydent Klubu LUBE Volley.

Barwy tego włoskiego Klubu reprezentowali Sebastian Świderski, Bartosz Kurek oraz Mateusz Bieniek doskonale znani fanom Polskiej Reprezentacji. W jej składzie przez lata grał także jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy na świecie – Osmany Juantorena, który był gościem specjalnym podczas otwarcia nowego włoskiego salonu PAGEN w czerwcu 2022 roku.

Sponsoring klubu o tak bogatej tradycji i renomie to zaszczyt i duża odpowiedzialność. Budując rozpoznawalność marki we Włoszech, naturalnym kierunkiem staje się sport, o którym Włosi żywiołowo dyskutują w swoich domach. Podejmując decyzję o współpracy z LUBE nie bez znaczenia był fakt, że w finałowych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów, LUBE Volley często mierzy się z polskimi zespołami. Kontrakt obowiązujący do 2025 roku to dla nas ważny krok w pozycjonowaniu marki na włoskim rynku – powiedział Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu PAGEN.