Aleksandra Mirosław wygrała kolejne zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. A w eliminacjach imprezy rozegranej ponownie w Salt Lake City Polka poprawiła własny rekord świata osiągając czas 6,53 sek. i poprawiła własny rekord świata o 0,11 sek. Wcześniejszy rekord Mirosław ustanowiła trzy tygodnie temu w Seulu.

Ale to nie koniec dobrych polskich wyników, bo trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kałucka, a czwarte Natalia Kałucka. Dziewiąta była Patrycja Chudziak, a piętnasta kolejna tarnowianka Anna Brożek.

Wśród mężczyzn w eliminacjach swój rekord świata czasem 5,1 sekundy poprawił reprezentant Indonezji Kiromal Katibin, który jednak w finale odpadł od ścianki i był piąty, wygrał inny z reprezentantów tego kraju Leonardo Veddriq, a wysokie czwarte miejsce zajął Marcin Dzieński z Tarnowa.