Gliwiczanie, po ostatniej porażce u siebie z Lechem Poznań 1:2, mają „matematyczne” szanse, by zająć czwarte miejsce w tabeli na koniec sezonu.

„Wyliczenia statystyczne wskazują, że zespół z Niecieczy powinien mieć o wiele więcej punktów. Spodziewamy się tego, co niecieczanie pokazują w ostatnich meczach, że będą grali do końca. Są groźnym zespołem, który tworzy sytuacje, a ostatnio także potrafi je wykorzystać” – dodał szkoleniowiec.

Gliwiczanie cztery lata wcześniej w ostatniej kolejce sezonu pokonali u siebie Termalicę 4:0 w meczu, który decydował o spadku jednej z tych drużyn.

„Dla rywali sobotnie spotkanie będzie miało zbliżoną wagę do tamtego. Myślę, że jeśli my wygralibyśmy, to szanse Bruk-Betu na pozostanie w ekstraklasie spadną do zera. Jesteśmy w innym położeniu, niż cztery lata temu. Życie pokazuje, że jeden mecz może wiele zmienić w historii klubu i drużyny” – stwierdził trener.

Dla zespołu z Niecieczy konfrontacja z Piastem Gliwice to pierwsze z dwóch spotkań, które będzie decydowało o pozostaniu w ekstraklasie zespołu prowadzonego przez trenera Latala.

Relacja z meczu Bruk Bet Termalika - Piast Gliwice od 12.30 w sportowym kanale internetowym Radia Kraków TRANSMISJE dostępnym także w aplikacji na smartfony i w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+