Cracovia - Arka Gdynia 1-0. Dobry mecz!

• date_range Środa, 2012.08.29 16:52 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Szczęsliwa wygrana "pasów" dzieki bramce w trzeciej minucie doliczonego czasu gry !

W zaległym meczu 2. kolejki I ligi Cracovia pokonała Arkę Gdynia 1:0. Jedynego gola zdobył w doliczonym czasie gry uderzeniem z rzutu wolnego Edgar Bernhardt. Nim do tego doszło widzowie widzieli mnóstwo bezowocnych , choc trzeba przyznać - ambitnych wysiłków gospodarzy. Po kilku początkowych minutach odważnych ataków Arki do głosu doszli piłkarze Cracovii.

Probował strzelać Bolijevic, dryblował Steblecki ale klarownych pozycji w pierwszych 20 minutach nie było. W 17 minucie za to Sobieraj dwoma zwodami ograł obrońców Cracoviii jego strzał z trudem odbił nogami Pilarz,
W 23 minucie teże Sobieraj uderzył bez piłki Bolijevica i słusznie został usunięty z boiska. Przewaga liczebna nie przyniosła "pasom" dogodnych sytuacji. Owszem przewaga krakowian była wyrażna dla konczyła się 20 metrow przed bramką Szlagi.

W drugiej połowie w składzie Cracovii pojawili się Bernhardt i Zejdler i szczególnie ten pierwszy wziął na siebie cieżar rozgrywania akcji. Możnaby opisywać akcje gospodarzy , tylko po co skoro wszystkie były podobne: szybkie podania ale bez wykończenia. W 65 minucie szarża Tadrowskiego postraszyła zapatrzonych w bramkę Arki gospodarzy, ale takze ta akcja nie przyniosła celnego strzału. Jedyną praktycznie 100 procentową okazję mięli krakowianie w 89 minucie gdy Budziński o centymetry przestrzelił z 7 metrów. Gdy sędzia ogłosił doliczenie 3 minut wydawało się że goście , "kradnący " czas przy każdej okazji "dowiozą" wymarzony remis do końcowego gwizdka. A jednak w 93 min rzut wolny dla Cracovii, piłka ustawiona na 19 metrze, uderza Bernhardt i trafia w lewy róg poza zasięgiem dłoni bramkarza. Pomocnik mający w żyłach krew kirgiską, niemiecką i rosyjską oraz ( jak twierdzi) polską duszę zostaje bohaterem wieczoru, a Cracovia awansuje na 3 miejsce w tabeli.