Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rozpoczyna się 389. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Biskupi przyjeżdżają do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Rozmawiać będą m.in. o wizycie „ad limina Apostolorum” oraz o rodzinie w kontekście Roku Rodziny Amoris Laetitia, ustanowionego przez papieża Franciszka.

Autorstwa Mach240390 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21952411

Posłuchaj co mówi ks. dr Marek Wójtowicz, jezuita
W Bazylice Serca Jezusowego w Krakowie Episkopat ponowi Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. "To nawiązanie do podobnego wydarzenia sprzed 100 lat. Zbierze się Episkopat Polski, żeby podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 18.00 powierzyć na nowo naszą Ojczyznę najświętszemu sercu pana Jezusa. Jest to związane z 100. rocznicą takiego powierzenia Polski, które dokonało się 3 czerwca 1921 roku. Dodam, że przed Bitwą Warszawską w 1920 roku biskupi powierzali Polskę Matce Boskiej Częstochowskiej" - mówi ks. dr Marek Wójtowicz, jezuita.

Mszy przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi ks. dr Jarosław Paszyński, prowincjał Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.  

Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zostanie odnowiony w piątek w całej Polsce podczas mszy świętych i nabożeństw.
Autor:
Anna Kluz- Łoś

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię