- A
- A
- A
Wyprowadzka straży granicznej z Nowego Sącza jeszcze nie przesądzona?
Sądeccy posłowie Solidarnej Polski kierują doniesienie do prokuratury na Ministra Spraw Wewnętrznych zarzucając resortowi nepotyzm i niegospodarność. To reakcja na zapowiedź likwidacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, który ma być zastąpiony nowym, śląsko-małopolskim oddziałem z siedzibą w Raciborzu. Tymczasem rzecznik ministerstwa informuje, że plan wprawdzie został ujawniony, ale ostateczna decyzja dopiero zapadnie.O doniesieniu do Prokuratury Generalnej i Najwyższej Izby Kontroli poinformowali na wspólnej konferencji prasowej posłowie Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Romanek i Edward Siarka. Poseł Romanek przypomniał o ponad 40 milionach złotych zainwestowanych w modernizację KOSG w Nowym Sączu i kolejnych koniecznych wydatkach.
- Najprawdopodobniej 40 milionów złotych będzie wydane w Raciborzu, po to żeby strukturę tam funkcjonującą dopasować do nowych potrzeb. Mówimy o gigantycznej granicy. Przecież to jest całe województwo opolskie, śląskie i małopolskie – zaznacza poseł Andrzej Romanek.
Tymczasem rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Małgorzata Woźniak w rozmowie z Radiem Kraków zapewniła, że na razie mowa jest tylko o planie, a „kropką nad i” będzie dopiero zapowiedziane na marzec ministerialne rozporządzenie.
- Projekt rozporządzenia zostanie przedstawiony do konsultacji. Będzie czas na zgłoszenie opinii i wątpliwości – podkreśla Małgorzata Woźniak.
Sądecki poseł PO Andrzej Czerwiński wierzy, że rozmowy mogą jeszcze wiele zmienić. Jak dodaje, w tej sprawie odbyć się mają jeszcze spotkania z ministrem Jackiem Cichockim i z autorem ujawnionego planu wiceministrem Piotrem Stachańczykiem.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
11:32
Burza wokół przyszłości ulicy Starowiślnej. Projekt trafił do kosza?
-
11:13
Groźny wypadek podczas prac polowych koło Limanowej. Rolnik trafił do szpitala
-
10:59
Wypadek w Targowisku. Zderzyli się kierowcy osobówki i motocykla
-
10:57
Dlaczego podczas kataru jedzenie traci smak? Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 37
-
10:17
Zakrzówek wraca do życia. Kąpielisko zostanie otwarte w weekend
-
09:36
Pijany kierowca autokaru miał zawieźć uczniów na wycieczkę. Zatrzymała go policja
-
09:14
Iga na trawie, czyli czas sprawdzianu dla mistrzyni Wimbledonu
-
08:53
Mandat z autostrady A4? To pułapka. Oszuści znów atakują kierowców
-
08:15
Aleksandra Owca (Razem) ostro o sondażu przed wyborami w Krakowie: "Został kupiony przez Nową Lewicę"
-
08:02
Weterynarz: u psów przegrzanie organizmu następuje szybciej, niż u ludzi
-
07:46
Utrudnienia dla kierowców między Babicami a Zatorem. Nowa organizacja ruchu
-
07:27
Sąd nie przesłucha biegłych z Lozanny. Wyrok w sprawie Jerzego Ziobry 23 lipca
-
07:09
Pięć lat oczekiwania i jest decyzja. Obwodnica Muszyny o krok bliżej
-
06:51
Kozy i owce pasą się na Zakrzówku i przy Forcie Bodzów
-
06:25
Ciepły i pogodny wtorek w Małopolsce. Noc też będzie spokojna
-
06:02
Polityczna anomalia w Krakowie. Radni ocenią władzę, której... już nie ma
-
22:16
Nowy Sącz zdążył przed terminem. Brak tego dokumentu mógłby sparaliżować nowe inwestycje
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 1.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze