Przy ołtarzu papieskim zgromadzili się wszyscy zagraniczni pielgrzymi, a także polska młodzież, która w całej diecezji tarnowskiej od kilku dni przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. Oficjalne spotkanie rozpoczęło się około godziny 15.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia, ale już od 13.00 przybywających na błonia młodych ludzi witały zespoły religijne i regionalne. Pielgrzymi do Starego Sącza docierali autokarami, a także na piechotę. M.in. z rynku w Nowym Sączu wyruszyła piesza pielgrzymka francuskiej i sądeckiej młodzieży. Każdy z młodych ludzi niósł w swoim sercu własną intencję.
- A
- A
- A
ŚDM: Pielgrzymi z całego świata modlili się przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu
Modlili się o pokój na świecie, o zdrowie dla siebie i swoich bliskich, a także o wiarę dla swoich narodów. W sobotę, 23 lipca odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty na starosądeckich błoniach. W centralnych uroczystościach Tygodnia Misyjnego w diecezji tarnowskiej wzięło udział około 12 tysięcy osób.
Mszy świętej o 16.00 przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a koncelebrowało ją kilkunastu biskupów również z innych krajów. Pielgrzymi z Francji, którzy przebywają w Krynicy, niemogli się doczekać dzisiejszych uroczytsości.
Jesteśmy gotowi na spotkanie z papieżem – mówili pielgrzymi, którzy dziś spotkali się w Starym Sączu. - Takie modlitewne spotkania są niezwykle inspirujące – podkreślali pielgrzymi z Peru.
Po uroczystościach na starosądeckich błoniach odbył się Festiwal Kultur. Na scenie wystąpili przedstawiciele 17 narodowości z 5 kontynentów,którzy przyjechali na Tydzień Misyjny do diecezji tarnowskiej. Uroczytstość zakończył po godzinie 21:00 Apel Jasnogórski.
Bartosz Niemiec
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:15
Stanisław Kracik (p.o. prezydenta Krakowa): "Nie obawiam się sygnalistów w magistracie"
-
07:58
Koniec wieloletniej przerwy. Budownictwo komunalne wraca do gminy Brzesko
-
07:29
Remont na ul. Majora w Krakowie. Pięć linii autobusowych kursuje objazdami
-
07:01
W poniedziałek będzie ciepło, ale po południu miejscami zagrzmi
-
06:32
To ostatni dzień działalności schroniska w Nowym Targu. Nadal przebywa tam około 200 psów
-
06:06
Poniedziałek na drogach: wypadek na Zakopiance w Pcimiu, akcja saperów w powiecie wielickim
-
21:49
Windy przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w końcu będą działać?
-
21:05
Pornografia – przyjemność, tabu czy pułapka?
-
20:50
Groźny wypadek w miejscowości Krosna. Aż sześć osób rannych
-
20:03
Śmiertelny wypadek w powiecie nowotarskim. Zginął 76-letni kierowca
-
19:52
12. międzynarodowe spotkania z folklorem od poniedziałku przez tydzień
-
19:10
Rozbił auto i zniknął. Policja szuka kierowcy po nocnym wypadku w Janczowej
-
18:22
„Wszystko trzeba było ręcznie wykuć w granicie”. Orla Perć ma 120 lat
-
17:46
Zamek w Rytrze zmienia swoje oblicze. Rekonstrukcja postępuje szybciej niż planowano
-
17:27
Średniowieczna warownia rośnie w oczach. Odbudowa zamku w Rytrze nabiera tempa
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów. Notowanie nr 1624 z 12.07.2026 r.
-
16:45
Tuchów na rowerach. 200 osób wystartowało w Tour de Pogórze
-
16:03
Kraków: w poniedziałek rusza przebudowa Alei Przyjaźni. Będą utrudnienia
-
16:00
Jak nie zagięliśmy czasoprzestrzeni w Starym Sączu i dlaczego bardzo tego żałujemy
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 4. - Między zdrowiem a przymusem. Choroby weneryczne w powojennym Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze