Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sadowniczy Zakład Doświadczalny w Brzeznej koło Nowego Sącza udostępni swoje plantacje

W ramach nowej oferty zakładu będzie można własnoręcznie zbierać owoce na należących do niego polach. Dzieki temu ich cena może być nawet dwukrotnie niższa niż w sklepie. Tzw. samozbiory zaczną się w Brzeznej za niespełna dwa tygodnie, kiedy dojrzeją truskawki.

Truskawki kończą kwitnienie, pod liśćmi widać już owoce. Zapraszamy osoby, które nie mają działek i chciałyby mniej zapłacić za owoce. Można przyjechać samemu, albo z całą rodziną - można przyjechać z własnym koszyczkiem, ale udostępniamy też kobiałki. Chętni dostaną jeden lub więcej rzędów krzaczków, a po zbiorze zostanie on zważony - mówią pracownicy.

Sadowniczy Zakład  Doświadczalny w Brzeznej ma 2 hektary truskawek odmiany Grandarosa. Charakteryzuje się ona dużymi i jędrnymi owocami. A oprócz truskawek na plantacjach zakładu będzie można zbierać też maliny, porzeczki, borówki i jabłka.
Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię