Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Powstanie DPS w Starym Sączu

Seniorzy ze Starego Sącza, którzy muszą skorzystać z opieki w Domu Pomocy Społecznej, już nie będą musieli opuszczać rodzinnej miejscowości. Na terenie miasta powstanie pierwsza tego typu placówka. Władze rozpisały właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. "Chcemy rozwiązać bardzo poważny społeczny problem" – podkreśla Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Fot. pixabay

"Nie ma na terenie gminy takiego miejsca. Dosyć nad tym boleję, dlatego że mamy prawie 30 mieszkańców gminy Stary Sącz umieszczonych w DPS-ach i oni są rozsiani po różnych domach w regionie. Jest to rzeczywistość nie najlepsza, choćby z tego względu, że ci ludzie są wtedy kompletnie odcięci od swoich znajomych, swojego środowiska" - mówi Lelek.
Dom Pomocy Społecznej będzie całodobowy, dla 50 podopiecznych. Pod budowę wybrano działkę na osiedlu Lipie.  
Mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza
Autor:
Bartosz Niemiec

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię