W ramach optymalizacji kosztów wakacyjnych wyjazdów bardzo dużo naszych rodaków zdecydowało się na urlop we wrześniu, a pogoda przyszła im w sukurs. Dodatkowo bardzo duży ruch turystyczny jest w każdy wrześniowy weekend. Wiele obiektów hotelarskich raportuje weekendowe obłożenie na poziomie 100 proc.

– powiedział PAP Wagner.

Na urlopy we wrześniu decydują się głównie turyści bez dzieci w wieku szkolnym, to znaczy seniorzy i rodziny z małymi dziećmi, bo mogą sobie pozwolić na urlop poza czasem szkolnym. Ceniący mniejszy ruch na szlakach studenci również chętnie na wypoczynek wybierają wrzesień.

Co najważniejsze, niższe o 15–20 proc. ceny noclegów determinują bardzo świadome dokonywanie rezerwacji pobytów gości pozostających w wysokim standardzie hotelowym lub w tym samym budżecie co w sierpniu, jednak z dłuższym pobytem.

We wrześniu pod Tatrami dominuje słońce, a dni deszczowych w tym miesiącu jest bardzo niewiele. Wrzesień jest również pod Tatrami oblegany przez turnusy szkoleniowo-konferencyjne, których, jak wynika z danych TIG, w tym roku jest jeszcze więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.