- Jest dla nas wzorem do naśladowania, wciąż go pamiętamy i nie pozwolimy na podważanie jego autorytetu. To nasz człowiek, nasz Góral. Bardzo go kochamy. On mi udzielał sakramentu bierzmowania. Znałam go osobiście. Bronię go ze wszystkich sił. To światowy autorytet. Choćby jak próbowali na niego pluć, nic z tego. Trzeba go bronić za wszelką cenę – podkreślali w rozmowie z reporterem Radia Kraków uczestnicy marszu.

Górale przemaszerowali z rynku do sanktuarium św. Jana Pawła II w Nowym Targu, gdzie na zakończenie odbyła się msza święta.

"Nie zgadzamy się na szkalowanie naszego świętego patrona. Nie zgadzamy się na uwłaczający pamięci Jana Pawła II, gorszący medialny dyskurs, obraźliwe i pełne agresji komentarze zamieszczane w internecie dotyczące jego osoby. Jesteśmy zobowiązani słowami Jana Pawła II, które wypowiedział do nas w 1997 roku pod Wielką Krokwią w Zakopanem: +Na was zawsze można liczyć+. Protestujemy równocześnie przeciwko przedmiotowemu wykorzystywaniu imienia Jana Pawła II i jego wizerunku, zarówno w mediach jak i w polityce" – powiedział PAP prezes Związku Podhalan w Polsce Julian Kowalczyk

Organizatorami wydarzenia byli: Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu, Rada Powiatu Nowotarskiego oraz Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce im. św. Jana Pawła II.