Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Policjanci uratowali owcę, która wpadła do jeziora Czorsztyńskiego

Policjanci pełniący służbę w sezonowych posterunkach wodnych na akwenach Małopolski bardzo często ratują z opresji ludzi. Zdarza się jednak, że ich pomocy potrzebuje zwierzę.

fot: policja

Pod koniec maja ruszył sezon wodny w Małopolsce. Na akwenach naszego województwa pojawili się policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, wspomagani przez policjantów z miejscowych komend. „Posterunki wodne” działają na wodach rzeki Wisły oraz na jeziorach: Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim oraz Rożnowskim.

15 lipca w godzinach rannych sierżant sztabowy Piotr Warzecha z komisariatu wodnego wraz z asp. Dariuszem Babiakiem z KPP Nowy Targ pełnili służbę na wodach Jeziora Czorsztyńskiego. Około godz. 10, otrzymali wezwanie od pracowników ochrony zapory wodnej, do owcy, która wpadła w toń jeziora, w miejscu, gdzie głębokość wody wynosi prawie 50 metrów. 

Zwierzę usiłowało utrzymać się na powierzchni tuż przy samej zaporze. Policjanci nie wahali się ani chwili. Podpłynęli motorówką do spanikowanej owcy i wciągnęli ją na pokład. Następnie dobili do brzegu, gdzie na uratowanego zwierzaka oczekiwał już właściciel, który podziękował policjantom za szybką i skuteczną akcję.

fot: policja

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię