Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Historyczna chwila w Zakopanem. Wreszcie zaświecił legendarny neon

  • Podhale
  • date_range Sobota, 2015.06.13 20:16 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:45 )
Historyczna chwila dla Zakopanego. Punktualnie o 21.00 po raz pierwszy od kilkunastu lat nad wejściem na dworzec PKP zaświecił legendarny neon, który zna chyba cała Polska. Urządzenie od dawna nie działało i w sporej części było zniszczone.

fot. P. Bolechowski

posłuchaj: Marty Gaj ze Stowarzyszenia "Rewitalizacja Zakopane" i Leszek Doruli, burmistrza Zakopanego
Historyczna chwila w Zakopanem. Wreszcie zaświecił legendarny neon

Znaleźli się tacy którzy uznali że historycznej pamiątki nie można wyrzucić a trzeba ją naprawić. I dzięki wsparciu miasta Zakopane jak i prywatnych osób neon udało się przywrócić do życia. Marta Gaj ze Stowarzyszenia "Rewitalizacja Zakopane" przypomina w rozmowie z Radiem Kraków, że neon powstał w 1962 roku kiedy to pod Tatrami odbywały się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. 

Leszek Dorula burmistrz Zakopanego dodaje że miasto już jest gotowe do remontu generalnego samego budynku dworca PKP. Jak tylko zostanie wydane pozwolenie na budowę to ruszą prace aby odnowić kiedyś piękny a obecnie zaniedbany budynek. Już teraz na placu przy dworcu kolejowym powstaje parking jak i miejsca odjazdu dla busów. Ta inwestycja ma być ukończona za kilka tygodni.

/Przemek Bolechowski, Wacha/

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię