Kilka miesięcy temu, na terenie Rabki-Zdroju nieznany sprawca wtargnął na teren jednej z posesji i uszkodził samochód. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Sprawca ponownie wtargnął na teren posesji, wybił szybę w samochodzie, porysował pozostałe szyby i odkręcił pokrywę silnika. W sylwestrową noc ponownie wrócił, przeciął metalowe ogrodzenie i porysował wszystkie szyby w samochodzie. Wartość poniesionych strat wyceniono łącznie na ponad 13 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Rabki-Zdroju. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz uzyskanych informacji operacyjnych wytypowano sprawcę. Wszystkie tropy wskazywały na byłego partnera pokrzywdzonej kobiety. 29-latek z Krakowa został zatrzymany w miejscu zamieszkania 5 grudnia. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim kilka gramów mefedronu.

Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tysięcy złotych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania.