To nie koniec planów władz Muszyny związanych z górą Malnik. Cały czas starają się również zdobyć pozwolenie na budowę małej kolejki gondolowej na szczyt. Dwa lub trzy wagoniki miałyby kursować pomiędzy Ogrodami Sensorycznymi a wieżą widokową na szczycie. Szacunkowy koszt budowy atrakcji to 25 milionów złotych. Część środków jest już zabezpieczona na ten cel.
- A
- A
- A
Po wielu miesiącach zapowiedzi rusza budowa wieży widokowej na górze Malnik w Muszynie
Władze uzdrowiska miały problemy z wyłonieniem wykonawcy, ale w końcu udało się pokonać formalności. Teren został przekazany firmie budowlanej i zgodnie z planem drewniana konstrukcja ma być gotowa najpóźniej za 14 miesięcy. Ze szczytu już teraz można podziwiać piękne widoki na Beskid Sądecki, ale dzięki wieży dostrzec będzie można Tatry i Pieniny. Osoby wypoczywające w Muszynie nie mają wątpliwości, że będzie to kolejny turystyczny hit uzdrowiska.Zachód słońca nad Tatrami
crop_free
1
/ 10
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Zobacz także
Najnowsze
-
06:54
31-latek zginął w zderzeniu quada z ciągnikiem rolniczym
-
21:53
Czym jest rekonstrukcja rządu?
-
21:25
Nie żyje 8-latek ranny w wypadku w Spytkowicach
-
20:58
Ekstraklasa rośnie w siłę. Małopolskie kluby zaczynają nowy sezon
-
20:30
Otwarcie ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu
-
20:16
Cracovia bije mistrza na jego stadionie
-
19:39
Rekonstrukcja bitwy o Tobruk na Pustyni Błędowskiej. Stu rekonstruktorów w akcji
-
19:01
Renesansowy balkon na wieży Mariackiej odzyskuje dawny blask
-
17:41
Zwycięski Bruk-Bet, Wieczysta z remisem
-
16:56
"Dzieciaki kontra kryzys" i "Podaj dalej" – książki, które budują most między pokoleniami i uczą, że dobro wraca
-
16:48
Nowy odcinek ścieżki wokół Pustyni Błędowskiej już otwarty [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
16:34
Letnie święto animacji w Krakowie
-
22:30
Karczmy na lodzie i sarmacki horror, czyli wokół "Krzywdy" Pawła Rzewuskiego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze