- A
- A
- A
Nowe atrakcje na górze Malnik przyciągną turystów do Muszyny?
Kolejka gondolowa na górę Malnik i wieża widokowa na jej szczycie? Władze Muszyny uważają, że te nowe atrakcje przyciągną do uzdrowiska rzesze turystów. Zanim jednak rozpoczną starania o pieniądze na inwestycje, chcą zapytać o zdanie mieszkańców.W Muszynie właśnie ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Burmistrz Jan Golba zapowiada, że jeśli mieszkańcy poprą pomysł, zrobi wszystko, aby atrakcje powstały. "Malnik ma świetne walory widokowe na okolicę, Słowację. Widać Tatry, Jaworzynę. Tam się dociera pieszo, ale ludzie dzisiaj szukają wygody. Kolejka widokowa sama w sobie jest też wielką atrakcją" - mówi.
Przypomnijmy, Jan Golba był też pomysłodawcą budowy kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką, gdy sprawował funkcję burmistrza Krynicy w latach 90. XX wieku. Otwarcie atrakcji nastąpiło jesienią 1997 roku po ośmiu miesiącach prac. Kolejka przyczyniła się do znacznego rozwoju uzdrowiska.

fot: materiały prasowe
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Bartosz Niemiec/ko
Komentarze (0)
Najnowsze
-
07:46
W czasie upałów policja przypomina: nie zostawiać dzieci i zwierząt w autach
-
07:28
Jak ocenić stan poszkodowanych z pokładu śmigłowca lub z drona? Nad tym pracuje TOPR
-
07:04
Szósty dzień Sławosza Uznańskiego na ISS: Połączenie z premierem i dalsze eksperymenty
-
06:47
Przyszkolne boiska będą otwarte dla krakowian. Projekt przyjęty
-
06:38
Życiowy sukces Majchrzaka na wimbledońskiej trawie
-
06:25
W czwartek na Wimbledonie mecze Igi Świątek i trojga polskich deblistów
-
06:05
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 03.07
-
06:02
Wczoraj to było preludium. Prawdziwy upał nadejdzie w czwartek
-
21:51
Radni zdecydowali: od 1 września krakowianie zapłacą więcej za wywóz śmieci
-
21:09
Kolejka gondolowa na Malnik? Muszyna znów szuka inwestora
-
19:37
Reprezentacja Polski w blind-footballu przegrywa z Hiszpanią
-
10:40
Kraków Grzegorza Bednarczyka - odc. 8. cmentarz dla skazańców w samym centrum miasta
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze