Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pijalnia Anna w Żegiestowie-Zdroju ponownie otwarta dla kuracjuszy i zwiedzających

Zabytkowy budynek z 1945 roku przez lata pozostawał zamknięty z uwagi na zły stan. Po remoncie przeprowadzonym przez Spółkę Cechini Żegiestów-Zdrój Główny zyskał elegancką oprawę. Dominuje drewno i marmur. Zmierzający do kraników z wodą mogą obejrzeć zdjęcia nawiązujące do czasów świetności uzdrowiska i odpocząć w komfortowych warunkach. Pijalnia w stylu retro jest czynna codziennie w godzinach od 9.00 do 17.00.

Fot. Damian Radziak

Posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej

"Te wody to są tak zwane szczawy. Wymienię schorzenia, na które akurat ta woda jest wskazana: schorzenia układu pokarmowego, schorzenia górnych i dolnych dróg oddechowych, schorzenia układu moczowego, schorzenia reumatologiczne, osteoporoza, otyłość i choroby wtedy, kiedy występuje niedokrwistość z niedoboru żelaza i niektóre choroby alergiczne" - mówi Małgorzata Altheim-Bednarz, balneolog sanatorium Wiktor Cechini w Żegiestowie.


Pierwsze wydobycie wody ze źródła Anna miało miejsce w 1846 roku.

ZOBACZ  TEŻ: Jak zmienia się Żegiestów-Zdrój

Autor:
Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3477946

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię