Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Personel i mali pacjenci zadomowiali się już na nowym oddziale pediatrycznym w krynickim szpitalu

  • Nowy Sącz
  • date_range Niedziela, 2018.01.28 12:59 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:28 )
Komfortowo, przytulnie i nowocześnie – tak rodzice oceniają oddział pediatrii krynickiego szpitala. Od kilku dni dzieci przyjmowane są w salach urządzonych w nowo wybudowanym skrzydle placówki.

fot: Damian Radziak

Na oddział może być przyjętych 18 dzieci. W salach są też łóżka dla rodziców, czego brakowało na oddziale w starym budynku. Do dyspozycji rodziców jest również kuchnia i świetlica, gdzie mogą bawić się z maluchami.

- Warunki są o niebo lepsze – mówią zgodnie Natalia Wójtowicz, mama dwuletniego Michała i Marek Potacki, który przebywa na oddziale z pięcioletnią Lenką.

-  Oddział pediatryczny to duma szpitala. Oddział funkcjonował do tej pory na dużo mniejszej przestrzeni. Jest teraz większy komfort i dla nas, personelu, ale przede wszystkim dla pacjentów i ich rodziców. Cieszymy się też z wymienionego całego sprzętu - podkreśla doktor Dominika Krakowiak-Łaś.

Fot. Damian Radziak

Nowe skrzydło krynickiego szpitala otwarto w poniedziałek. Jego budowa trwała blisko półtora roku. W czterokondygnacyjnym budynku jest też nowy blok operacyjny, oddział intensywnej terapii i centralna sterylizatornia. Koszt budowy i zakup sprzętu to 21 milionów złotych.

  

Bartosz Niemiec/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1424930

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię