- A
- A
- A
Nowy Sącz: Euro tylko w domu albo w pubie
Sądecki ratusz ozdobił nawiązujący do Euro 2012 transparent i piłki ale strefy kibica w mieście nie będzie.W Nowym Sączu mecze mistrzostw Europy oglądać można tylko w domu lub pubie. Władze nie zdecydowały się, by wzorem innym miast zbudować strefę kibica. Powodem były koszty – tłumaczy rzecznik sądeckiego urzędu Miasta Małgorzata Grybel.
- To kwoty w granicach 20, 25 tys. zł za każdy dzień organizacji strefy kibica - wyjaśnia rzecznik
Wielu mieszkańcom brakuje miejsce, gdzie w większym gronie mogliby dopingować naszą narodową reprezentację a finansowy argument nie jest dla nich wystarczający.
- Gdyby ustawiono stoliki, grilla, beczki z piwem to miasto mogłoby na tym nawet zarobić - mówi jeden z mieszkańców.
- Prawie wszystkie miasta tworzą strefy nawet dla kilkudziesięciu tysięcy kibiców a Nowy Sącz nie może zrobić jej dla tysiąca czy dwóch? - pyta inny z sądeckich kibiców.
Na zorganizowanie strefy kibica zdecydowały się Krynica i Gorlice. Będzie można tam oglądać tylko wybrane mecze. W Gorlicach - 16 czerwca mecz Polska - Czechy, a w Krynicy – 10 czerwca mecz Hiszpania - Włochy i 1 lipca – mecz finałowy.
Sławomir Wrona
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:17
Włoch Ballabio pierwszy na Górze Chełm
-
18:26
To oni chcą rządzić Krakowem
-
17:50
Najstarsze w Polsce, drugie w Europie. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe ma 135 lat
-
16:52
Fuzja szpitala Narutowicza i Szpitala Wojskowego. Związki zawodowe chcą gwarancji zatrudnienia
-
16:44
Kraków: zaginął 30-letni Damian Pytel
-
16:05
Pakt migracyjny UE wchodzi w życie. Prof. Brzozowski: „To krok w dobrym kierunku”
-
15:50
Oszustwa, przemoc, cyberzagrożenia. Startuje rządowy program edukacyjny dla seniorów
-
15:34
Wypadek z udziałem motocyklisty w m. Ropa. Są utrudnienia
-
15:11
Pseudokibice Sandecji z umorzonymi warunkowo wyrokami. Chodzi o napaść na wiceprezesa klubu
-
15:08
Akcja ratunkowa w Szlachtowej. Drzewo przygniotło mężczyznę
-
14:42
Domy w kwiatach. W Zalipiu rozpoczął się konkurs "Malowana Chata"
-
14:41
Alarmujące wyniki badań UJ. Ponad 60 proc. nauczycieli w Małopolsce myślało o odejściu z zawodu
-
14:38
Niekończące się problemy ze spalarnią w Tarnowie. Będzie kolejne opóźnienie
-
14:25
Henryk Lehnert upamiętniony muralem. Powstał na ścianie bloku w Oświęcimiu
-
13:50
Nowa atrakcja dla rowerzystów w Wadowicach. Na Górze Jaroszowickiej w niedzielę otwarcie single tracków
-
13:44
Kolizja trzech aut w Okocimiu. Były utrudnienia na drodze krajowej nr 75
-
13:24
Akcja Sznurek po raz piętnasty na Rynku Głównym w Krakowie
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”
-
23:00
Iza Konar
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze