- A
- A
- A
Nie ma planów likwidacji oddziału okulistycznego w szpitalu w Gorlicach
Tak zapewniają władze powiatu i dyrekcja placówki. Niepokój wywołała zapowiedź utworzenia w szpitalu okulistycznej chirurgii jednego dnia. Część mieszkańców odebrała to jako zapowiedź likwidacji pełnej, szpitalnej opieki okulistycznej.Gorlicki oddział okulistyczny to miejsce, do którego od lat trafiają pacjenci z najpoważniejszymi schorzeniami wzroku z całej Sądecczyzny. Mimo zapowiedzi i planów, oddziału gotowego przeprowadzać skomplikowane operacje oczu nie udało się uruchomić w innej placówce. "Teraz oferta w Gorlicach ma być uzupełniona a nie zlikwidowana" – zapewniają władze powiatu.
W opublikowanym na stronie internetowej oświadczeniu władze powiatu wyjaśniają, że: „...przewidziane są zmiany w Statucie Szpitala. W ich ramach obok funkcjonującego oddziału okulistycznego ma być dodatkowo wprowadzony oddział okulistyki jednego dnia".
(Sławomir Wrona/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:15
Darknet pod lupą. Cztery osoby zatrzymane w Małopolsce i na Śląsku
-
14:13
Korowódka dębówka, niewielki motylek, którego gąsienica zaskakuje stylem
-
14:04
Czy metamorfozy mogą być przyjemne? Kolejna odsłona Sztuki Dobrego Życia w TAURON Arenie Kraków
-
12:55
"Dialog jest niezbędny". 6. edycja Festiwalu Równości
-
12:46
Most Grunwaldzki później dla tramwajów, szybciej dla kierowców
-
12:35
Zablokowana DK79 w Krzeszowicach. Mężczyzna wszedł na bramownicę nad jezdnią
-
12:10
Czterodniowy tydzień pracy? Dr Marek Benio: „Pilotaż to najlepsze rozwiązanie”
-
12:07
Wysyp grzybów w tarnowskich lasach. Zobaczcie zbiory słuchacza Radia Kraków
-
11:09
Czy metamorfozy mogą być przyjemne? Kolejna odsłona Sztuki Dobrego Życia w TAURON Arenie Kraków
-
10:09
"Dialog jest niezbędny". 6. edycja Festiwalu Równości
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze