Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Najtrudniejsze zawody w życiu Tomasza Brzeskiego. W Radiu Kraków zakończyła się niezwykła licytacja!

  • Nowy Sącz
  • date_range Poniedziałek, 2018.03.26 07:26 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:31 )
Bieganie, pływanie, kolarstwo, jazda na nartach, czy łyżwach - żadna dyscyplina sportu nie była dla niego zbyt trudna i w każdej chciał być najlepszy. Obecnie Tomasz Brzeski bierze udział w najtrudniejszych zawodach życia. Sądeczanin walczy o powrót do zdrowia. Dokładnie 1 kwietnia 2017 roku sportowiec podczas zawodów o Puchar Polski w skialpinizmie w Zakopanem doznał poważnego urazu głowy. Codzienna rehabilitacja i ćwiczenia pamięci sprawiły, że dziś stawia pierwsze samodzielne kroki i coraz lepiej mówi.

fot: Damian Radziak

Posłuchaj materiału Bartosza Niemca
Tomasz Brzeski walczy o powrót do zdrowia

- Teraz mogę samodzielnie iść do kościoła, sklepu i zrobić mały godzinny trening biegania. Wiem, że głowa mnie zaprowadzi do domu. Wiem, że znam trasę - mówi Tomek Brzeski.

Kolejne samodzielnie kroki i coraz lepsza mowa to zasługa siły i determinacji Tomka oraz jego najbliższych. Nie tylko bowiem jest on rehabilitowany przez fizjoterapeutów, ale także przez całą sportową rodzinę – teściową, trzy córki i żonę. "Jesteśmy z niego dumne. Każde zajęcia, które mu proponujemy, wszystko stara się zrobić na 110%. Jest wiele barier - siłowych, koordynacyjnych i psychicznych. On mocno pracuje, żeby zacząć zapamiętywać. Tu jest zdeterminowany tak jak dawniej" – mówi Agnieszka Brzeska.

- Wypadek nie zabił w nim sportowego ducha walki. Jemu to idzie szybko. Osoby, które nie zajmowały się sportem, mają obawę przed wstaniem i funkcjonowaniem poza domem. On jest jak dziecko, które nie ma obaw przed nowością. Wszystkiego spóbuje i się nie boi. Jest zaparcie i chęć do pracy – podkreśla fizjoterapeuta Kinga Baran.

Droga powrotu Tomka Brzeskiego do pełnej sprawności jest jednak jeszcze daleka i kosztowna, dlatego na antenie Radia Kraków odbyła się licytacja kombinezonu Kamila Stocha. Strój sportowca trafił do pani Doroty, która zaoferowała za niego najwyższą kwotę - 4 tysiące złotych. Sumę natomiast przekażemy Tomkowi Brzeskiemu.  Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię