- A
- A
- A
Badania nerek w Gorlicach. Niepokojące wyniki w Limanowej
Najpierw była Limanowa, potem Nowy Sącz, teraz przyszedł czas na Gorlice. Już w niedzielę mieszkańcy Gorlic oraz powiatu gorlickiego będą mogli za darmo przebadać swoje nerki.Badania krwi pod kątem chorób nerek prowadzone będą w Centrum Dializ przy ul. Węgierskiej 21 w Gorlicach. Mogą z nich skorzystać osoby powyżej 40-ego roku życia, które wcześniej się zarejestrują.
Zapisy prowadzone będą jutro i pojutrze (7 i 8 maja) w godzinach od 10 do 15 pod dwoma numerami telefonów: 515 656 848 i 515 656 858 . Podczas rejestracji trzeba podać numer PESEL.
Tymczasem znamy już wyniki badań, które przeprowadzono w Limanowej. Jak się okazuje, ponad 6 procent pacjentów, którzy skorzystali tam z darmowych badań nerek najprawdopodobniej zostanie objętych opieką lekarzy nefrologów. U wszystkich przekroczone były normy, co może świadczyć o rozwijającej się chorobie nerek.
- Wśród 508 osób, których udało się prawidłowo przebadać w limanowskim NEFROTEŚCIE, u 33 pacjentów (6,4 proc.) wyniki nie mieściły się w normach- tłumaczy lek. med. Agnieszka Pardała.
- To trochę poniżej statystycznych wyliczeń nefrologów, którzy oceniają, że, podobnie jak w krajach Europy Zachodniej, w Polsce na przewlekłą chorobę nerek może chorować od 8 do 10 procent społeczeństwa – dodaje Agnieszka Pardała.
Wszyscy pacjenci u których stwierdzono nieprawidłowości zostaną teraz skierowanych na dodatkowe badania diagnostyczne.
Agata Wolak
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:41
Możliwi kandydaci na prezydenta Krakowa. Ruszyły polityczne spekulacje
-
22:14
Kraków po referendum. Pierwsze komentarze
-
22:01
Utrudnienia na kolei na trasie Kraków-Tarnów
-
21:02
Late poll: Aleksander Miszalski odwołany. Frekwencja wyniosła 31,8%
-
19:28
Seria wypadków na małopolskich drogach. W Krzyszkowicach lądował śmigłowiec LPR
-
19:18
Wisła Kraków świętuje powrót do Ekstraklasy. Feta kibiców!
-
18:02
Wisła Kraków kończy sezon i świętuje powrót do Ekstraklasy!
-
17:40
I znów ...Wisła - Chelsea !
-
17:01
Notowanie nr 1617 z 24.05.2026 r.
-
16:58
Tłumy kibiców na ostatnim w kolejce meczu Wisły Kraków
-
16:51
Zielony Wiedeń
-
16:01
Kolizja na A4 w Krakowie. Były utrudnienia w kierunku Katowic
-
15:52
Wisła potwierdza dominację, Wieczysta gotowa do walki w barażach
-
15:44
Dwie kobiety otrzymają w Krakowie pierwszy akt małżeństwa jednopłciowego
-
15:13
Miasteczko Galicyjskie pełne skarbów i pasjonatów
-
15:09
Dziesiątki wystawców i tłumy odwiedzających. Kiermasz staroci w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:27
Zderzenie trzech aut na autostradzie A4. Były utrudnienia dla kierowców
-
14:10
Jak wygląda Tarnowska Winnica? "Widoki są toskańskie"
-
13:52
Ależ tu pięknie! Warto odwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
-
13:25
Śpiew to też terapia. VI Festiwal Chórów Dziecięcych
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze