Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu na firmowe auto?

Zanim podpiszesz umowę z leasingodawcą, upewnij się, że proponowane warunki będą korzystne dla Twojego przedsiębiorstwa. Najważniejsze czynniki wpływające na atrakcyjność oferty to:

  • Czas trwania umowy leasingowej – najczęściej wynosi od 24 do 60 miesięcy.
  • Kwota wymaganej opłaty wstępnej – na rynku są dostępne oferty finansowania zarówno z zerową opłatą początkową, jak i wkładem własnym sięgającym nawet do połowy wartości leasingowanego pojazdu.
  • Wartość wykupu resztkowego – najczęściej 1% wartości przedmiotu leasingu, choć możesz skorzystać z oferty z wysokim wykupem, co redukuje miesięczną ratę leasingową.

Oczywiście na etapie analizowania oferty proponowanej przez leasingodawcę warto sprawdzić oprocentowanie, a także prowizję pobieraną za udzielenie finansowania.

Przed podpisaniem umowy zweryfikuj też, jakie będą koszty związane z wykupieniem obowiązkowego ubezpieczenia auta. W przypadku umów leasingowych niezbędny jest pełen pakiet – OC, AC, NNW.

Leasing samochody w mLeasing – dlaczego warto?

Jest mnóstwo czynników, które przekładają się na opłacalność podpisania umowy leasingowej z mLeasing. Pod pojęciem atrakcyjnych warunków finansowania kryje się wiele czynników:

  • nowe i poleasingowe samochody dostępne z zerową opłatą wstępną i procentowym wykupem resztkowym,
  • dostęp do szerokiego pakietu usług dodatkowych: pełne ubezpieczenie, wsparcie assistance, a także koordynacja serwisu,
  • leasing operacyjny lub finansowy do wyboru – zależnie od potrzeb i profilu działalności przedsiębiorstwa.

Decydując się na podpisanie umowy z mLeasing, zyskujesz też możliwość korzystania z karty paliwowej za symboliczną złotówkę miesięcznie. Dzięki temu optymalizujesz koszty związane z eksploatacją pojazdów w firmowej flocie. To także wygodna dla wszystkich pracowników i mniej formalności – zbiorczą refakturę za tankowanie otrzymujesz raz w kolejnym miesiącu.

Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w mLeasigu i zacznij optymalizować wydatki swojego przedsiębiorstwa. Zyskasz możliwość nabycia nowego, nowoczesnego pojazdu bez nadmiernego obciążenia firmowych finansów. Dzięki temu utrzymasz płynność finansową na dłużej.

Leasing operacyjny czy finansowy – co wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

W trakcie poszukiwania atrakcyjnych warunków finansowania firmowego samochodu musisz dokonać wyboru pomiędzy dwoma, a niekiedy nawet trzema opcjami. W ramach umów leasingowych możesz postawić na leasing: operacyjny albo finansowy.

Decydując się na leasing operacyjny, zyskujesz przede wszystkim: niskie koszty eksploatacji auta, brak obowiązku wykupienia przedmiotu leasingu oraz pełną optymalizację podatkową. Ratę leasingu możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

W ramach leasingu finansowego masz mniej ograniczeń co do czasu trwania umowy. Dodatkowo zyskujesz możliwość rozliczenia podatku VAT dla całej wartości przedmiotu już na początku trwania umowy leasingowej.

Nowy samochód na leasing z kartą paliwową – czy to się opłaca?

Zakup nowego auta na leasing to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz zoptymalizować firmowe wydatki. Wybierając atrakcyjną ofertę mLeasing, zyskujesz możliwość korzystania z komfortowej karty paliwowej. Dzięki temu bezgotówkowo rozliczasz koszty tankowania każdego firmowego auta, otrzymując jedną fakturę zbiorczą do rozliczenia wydatków związanych z eksploatacją firmowego auta.