Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowa droga w Lisiej Górze prawie gotowa

Na finiszu jest budowa drogi, która ma uruchomić tereny inwestycyjne w Lisiej Górze. W ramach prac powstało nowe rondo obok stacji paliwowej oraz ulica, która dobiega do drogi wojewódzkiej w kierunku na Mielec. Cała trasa powinna zostać odebrana i oddana do użytku w ciągu kilku tygodni. Czekają na to od dawna inwestorzy, którzy kupili przy niej działki, a gmina zachęca ich do inwestycji ulgami.

Fot. Urząd Gminy Lisia Góra (zdjęcie z czasu budowy)

"Po prostu przy zainwestowaniu odpowiednich środków na terenie gminy Lisia Góra przedsiębiorca jest zwolniony na rok, na dwa, a może nawet na 5 z podatku od działalności gospodarczej, czyli jednego z tych wyższych podatków, który przedsiębiorca płaci. Opłaca się inwestować w gminie Lisia Góra, są specjalne zniżki, dotyczy to całego terenu gminy, nie tylko tego koło ronda" - wyjaśniał Wójt Gminy Lisia Góra, Arkadiusz Mikuła.

Budowa ronda i nowej drogi, która połączy drogę krajową z wojewódzką w kierunku na Mielec i uruchomi tereny inwestycyjne, kosztowała około 6 milionów złotych, z czego większość pokryło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię