Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niemal 2,7 tys. szczepień podczas weekendowej akcji

2673 osoby skorzystały w Małopolsce z weekendowej akcji szczepień "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” zorganizowanej w Kluczach na Pustyni Błędowskiej, Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Zakopanem. Chętni przyjmowali jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

Fot. Damian Radziak

Pierwszego dnia akcji, w sobotę na szczepienie zdecydowało się łącznie 1295 osób, a w niedzielę preparat przyjęło 1378 osób. Najwięcej szczepień – 800, wykonano w punkcie zorganizowanym na Pustyni Błędowskiej.

W niedzielę wojewoda małopolski Łukasz Kmita odwiedził trzy mobilne punkty szczepień w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Zakopanem. Wszędzie tam wojewoda dziękował władzom samorządowym za zaangażowanie w organizację mobilnych punktów i zachęcał do przyjmowania szczepień.

"Lekarstwem na to, aby zapomnieć o tych trudnych chwilach jest szczepionka. Nie chcemy, aby pojawiła się czwarta fala pandemii" – przekonywał w Zakopanem Kmita i dodał "Abyśmy mogli w pełni korzystać z atrakcji turystycznych, potrzebne są szczepienia".

Przy mobilnych punktach szczepień zorganizowano także dodatkowe atrakcje mające zachęcić turystów do przyjęcia preparatów. Na zakopiańskich Krupówkach np. zorganizowano występy zespołów góralskich.

W całej Małopolsce wykonano już ponad 2 mln szczepień przeciw COVID-19.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię