- A
- A
- A
MISTRZOWIE ILUSTRACJI - Wydawnictwo Dwie Siostry
wystawa towarzysząca Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci. Na wystawie prezentowane są prace wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbi to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość.
Reprodukcjom towarzyszą napisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów. Dla dorosłych wystawa „Mistrzowie Ilustracji” będzie sentymentalną podróżą w krainę dzieciństwa. Dla dzieci – spotkaniem z najlepszymi tradycjami polskiej grafiki książkowej, które, mimo upływu lat, wcale się nie starzeją. Dla wszystkich bez wyjątku okazją do obejrzenia świetnych ilustracji, zastrzykiem pozytywnej energii i uśmiechu. Dla chcących zabrać reprodukcje prac Mistrzów do domu przygotowaliśmy kilka tytułów w kasie.
wstęp wolny
Adres
Opracowanie:
Wioleta Rapacz
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
19:13
Mundurek jako powód do dumy czy przymus? Głos pedagoga
-
17:03
Gródek nad Dunajcem chce mieć straż gminną. Pomysł nie wszystkim się podoba
-
16:48
Wielkie sprzątanie po dewastacji na osiedlu Kalinowym w Krakowie. Policja: od Wigilii było 20 zgłoszeń
-
16:45
Społecznik, przedsiębiorca, Dom - ogłoszono laureatów Medalu św. Brata Alberta
-
15:41
Przed nami bardzo mroźny tydzień w Małopolsce. Tak niskich temperatur nie było od dawna
-
15:25
Zmiana na stanowisku prezesa Cracovii! Co to oznacza dla klubu?
-
15:18
Serce lubi ruch. Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 13
-
15:11
S7 przez Kraków. Ministerstwo Zdrowia: to może oznaczać koniec uzdrowiska w Swoszowicach
-
15:07
Od czwartku nowy zjazd z Północnej Obwodnicy Krakowa na drogę S7
-
14:45
"Czasem zapominamy o tym, że życie jest piękne"
-
14:02
Nowy kampus Politechniki Krakowskiej w Czyżynach. Park, Kwadrat 2.0 i miejsca schronienia
-
13:40
Zmarł były wiceburmistrz Zakopanego i działacz „Solidarności” Krzysztof Owczarek
-
13:00
"Jaskółki" zostaną na miejskim stadionie w Tarnowie? "Projekt umowy jest na stole"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze