Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Maskotkę Igrzysk Europejskich 2023 stworzą najmłodsi

Zwierzę? Postać? Stwór? Przedmiot? Roślina? - kto lub co zostanie "twarzą" Igrzysk Europejskich zdecyduje dziecięca wyobraźnia. Dzieci już od dziś mogą włączyć się w organizację Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie - przekonują organizatorzy konkursu artystycznego na projekt maskotki, która będzie motywem gadżetów i materiałów promocyjnych imprezy. Prace w dowolnej technice należy przesłać do siedziby spółki organizującej imprezę do 30 września.

Fot. Katarzyna Jabłońska

Posłuchaj materiału Katarzyny Jabłońskiej

Nie ma szczególnych wytycznych, choć dobrze by pomysł nawiązywał do kultury i tradycji regionu - mówi Patrycja Czak - dyrektor pionu promocji i marketingu Igrzysk.

Trzeba pamiętać specyfice regionu, charakterze i kolorach. Maskotka musi też żywo odwoływać się do idei igrzysk - żeby najmłodsi poczuli emocje sportowe. Może to być rysunek, projekt graficzny, wyklejanka. Szukamy pracy niesztampowej - dodaje w rozmowie z Radiem Kraków.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Spośród nadesłanych prac zostaną wybrane trzy. Następnie głos w sprawie ostatecznego wyboru postaci promującej igrzyska będą mieli internauci i komisja konkursowa. Zwycięzca będzie miał zaszczyt towarzyszyć maskotce w ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk - a to tylko jedna z nagród z całego zwycięskiego pakietu.

„Zapewniamy też nagrody-gadżety. Maskotka pojawi się wszędzie: na breloczkach, ale i w social mediach. A później także zapisze się na kartach historii polskiego i międzynarodowego sportu” - dodaje Patrycja Czak.

Na jakim etapie jest teraz organizacja Igrzysk? Mimo doniesień o problemach z niektórymi zaplanowanymi inwestycjami - o których informowaliśmy także na antenie Radia Kraków - impreza nie jest zagrożona. „Nieprzypadkowo gospodarzem jest województwo małopolskie, które już teraz posiada świetne zaplecze sportowe i infrastrukturalne i taką imprezę jak Igrzyska Europejskie rozegrać moglibyśmy choćby jutro” - zapewnia prezes spółki Marcin Nowak.

Nowak zapowiada, że w tej chwili lista dyscyplin obejmuje 27 pozycji, jednak nie jest ostateczna. „Co trzeci sport będzie w randze mistrzostw Europy. Oznacza to tyle, że wynegocjowaliśmy z europejskimi federacjami, że w przyszłym roku zrezygnowały z organizacji własnych imprez kosztem naszej. Czyli te mistrzostwa odbędą się u nas. W ponad 95% będą kwalifikacje do Paryża, a to pokazuje, że do Krakowa w przyszłym roku przyjadą po prostu najlepsi sportowcy” - tłumaczy Nowak.

Ostateczna lista dyscyplin zostanie podana prawdopodobnie w połowie października.

Tematy:
Autor:
Katarzyna Jabłońska

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię