Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakończył się Life Festival Oświęcim 2014

Life Festival już za nami. Przez cztery dni na scenach w Oświęcimiu wystąpiło kilkadziesiąt zespołów. Były też przedstawienia i akcje edukacyjne. Jednak najwięcej osób przyciągnęły koncerty gwiazd, w piątek zespołu Soundgarden, w sobotę Erica Claptona.

fot: Kamil Szyjka

Posłuchaj fanów Erica Claptona
Koncert Erica Claptona ww Oswięcimiu 28.06.14 fot: Kamil Szyjka
LFO 27.06.14 fot: Kamil Szyjka


To było przede wszystkim wielkie święto muzyki. 25 czerwca rozpoczął się Life Festival Oświęcim, jeden z największych letnich festiwali w Polsce. Na początek w sali widowiskowej Oświęcimskiego Centrum Kultury odbył się koncert "Muzyczny Życiorys Franka Sinatry" w wykonaniu m.in. Orkiestry Beethovenowskiej. Na rynku zaparkował też "Kontener Wolnościowy" - to projekt edukacyjny towarzyszący festiwalowi.

26 czerwca oświęcimską sceną zawładnęli młodzi twórcy. Przy skateparku obok oświęcimskiego lodowiska zagrali m.in. Skubas, Kaliber 44 i Jamal.

Festiwalowym wydarzeniom, jak co roku towarzyszyły też kampanie społeczne dotyczące m.in. mowy nienawiści w Internecie, a także problemom imigrantów i uchodźców.

"Takie akcje są wpisane w niezwykłe przesłanie festiwalu" - mówi Joanna Talewicz - Kwiatkowska. - "Przestrzeganie praw człowieka, tolerancja, to są wszystkie rzeczy, o których tak bardzo potrzebujemy cały czas przypominać. Oświęcim jest miastem z tragiczną historią. To miejsce, które zobowiązuje do tego, żeby mówić, do czego może doprowadzić nienawiść wobec drugiego człowieka".
 

Gwiazdy tegorocznego Life Festival Oświęcim


Festiwal w Oświęcimiu, organizowany w ramach projektu "Małopolska i wszystko gra", zakończył się w sobotę 28 czerwca. W piątek na głównej scenie na stadionie MOSIR grała grupa Soundgarden.

- Soundgarden wystapił po raz pierwszy w Polsce - podkreśla Joanna Talewicz - Kwiatkowska - Przed nimi Balkan Beat Box. Są niesamowici i świetnie rozgrzali publiczność przed koncertem Soundgarden.

A w sobotę na scenie zobaczyliśmy samego Erica Claptona .To była uczta dla fanów gitarowego grania. Brytyjski muzyk był gwiazdą ostatniego dnia piątego Life Festiwalu. Na ten koncert fani przyjechali z całej Polski. W sumie na koncercie bawiło się około 20 tysięcy osób.

Zobacz: W Oświęcimiu powstał nowy mural. ZDJĘCIA

Czytaj też: "Małopolska. I wszystko gra!"

Szczegółowe informacje o Festiwalu znajdują się <a data-cke-saved-href="/" href="/" http:="" lifefestival.pl="" "="">TUTAJ .


(Marek Mędela/Kamil Szyjka/ew)

Pierwszy dzień Life Festiwalu
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię