Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Szpital w Chrzanowie dostał prawie 12 milionów złotych na remont

  • Natalia Feluś
  • date_range Czwartek, 2023.09.28 12:36 ( Edytowany Czwartek, 2023.09.28 12:50 )
Pieniądze przyznano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zostaną przeznaczone głównie na termomodernizację budynku, wymianę okien, oświetlenia i centralnego ogrzewania. To kolejne w ostatnim czasie dofinansowanie Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Tylko w tym roku w szpitalu otwarto neurochirurgię i poradnię alergologii dziecięcej. Złożone są dwa wnioski do NFZ o poradnię laryngologiczną i neonatologiczną. Od października mają być wykonywane zabiegi endoskopowe:

fot: N. Feluś

posłuchaj Artura Baranowskiego

Tu są dwie duże inwestycje, otwieramy oddział ortopedii i nefrologii, rozbudowujemy stacje dializ i endoskopię

Na początku października będą już wykonywane zabiegi endoskopowe. Nowa stacja dializ została ukończona, teraz będziemy się tam przenosić, a starą część stacji dializ remontować - mówi Artur Baranowski, dyrektor chrzanowskiego szpitala.
Liczne inwestycje w sprzęt i modernizację oddziałów przyczyniły się do tego, że placówka została uznana za najlepszy i najnowocześniejszy szpital w Małopolsce Zachodniej podczas kongresu Made in Poland w Berlinie.

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię