Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Chrzanów: Tysiąc gości na urodzinach szpitala ZDJĘCIA

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2013.03.02 16:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 03:49 )
Szpital w Chrzanowie ma 80 lat. To największa i najnowocześniejsza placówka medyczna w zachodniej Małopolsce. Na urodzinach lecznicy bawiło się około tysiąca gości: lekarzy, pielęgniarek i przyjaciół szpitala. Było i poważnie i śmiesznie.

Na urodzinach szpitala bawiło się tysiąc osób. Fot, M. Mędela

Posłuchaj dyrektor Ewy Potockiej
80 lat szpitala w Chrzanowie Fot. M. Mędela

Szpital powiatowy w Chrzanowie ma 80 lat. W sobotę na urodzinach placówki bawiło się tysiąc osób. To lekarze, pielęgniarki, pracownicy lecznicy oraz jej przyjaciele. Oprócz oficjalnych przemówień, życzeń i podziękowań, był czas na zabawę, dowcipy, wspomnienia i wspólne biesiadowanie.


Uroczystości były też okazją do pożegnania charyzmatycznej, od blisko 20 lat rządzącej szpitalem twardą ręką dyrektor Ewy Potockiej. Jej następcę poznamy za kilka dni. Starostwo w Chrzanowie ogłosiło już konkurs na nowego dyrektora. Zgłoszenia są przyjmowane do środy, 6 marca.

Szpital w Chrzanowie w liczbach:

Pierwszy szpital w Chrzanowie powstał w 1933 roku . Przez 80 lat placówką kierowało 7 dyrektorów . Od 16 lat szpital działa w nowym budynku przy ulicy Topolowej. Jego budowa trwała 24 lata. Obecnie to największy i najnowocześniejszy szpital w zachodniej Małopolsce. Do dyspozycji pacjentów są 533 łóżka na 18 oddziałach oraz 14 specjalistycznych poradni przyszpitalnych. Rocznie do szpitala przyjmowanych jest około 20 000 pacjentów , 59 000 otrzymuje natomiast porady w szpitalnych przychodniach. Do pogotowia działającego przy szpitalu w Chrzanowie rocznie trafia 7500 zgłoszeń . Szpital jest też drugim - po kopalni Janina - największym pracodawcą na ziemi chrzanowskiej, zatrudnia 800 osób. Przez ostatnich 19 lat szpitalem kierowała Ewa Potocka.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię