W środę wieczorem dyżurny chrzanowskiej komendy skierował patrol prewencji do jednego z mieszkań na terenie Chrzanowa, gdzie miała odbywać się głośna impreza.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce i weszli do mieszkania, spod unoszącego się dymu papierosowego dostrzegli siedzącą na łóżku, kompletnie pijaną kobietę. Obok niej siedział równie nietrzeźwy mężczyzna. W mieszkaniu przebywało także ich 6 – letnie dziecko.

41 – latka  poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,9 promila. 25 – letnia kobieta wydmuchała blisko 4,2 promila alkoholu.

O sprawie został powiadomiony dyżurujący sędzia, który polecił przekazać dziecko pod opiekę krewnym rodziny.

Mężczyzną, aż do wytrzeźwienia  zaopiekowała się osoba, która przybyła na miejsce interwencji. Kobieta do wytrzeźwienia trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwi rodzice narazili swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja zostanie przekazana również do sądu rodzinnego i nieletnich.