W czwartek po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 17 na ulicy Kęckiej w Bielanach do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy, a ponadto jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że wsiadając za kierownicę złamał on orzeczony przez Sąd Rejonowy w Bielsku - Białej półroczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Następnie policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości kierowcy. Alkotester nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykrył metaamfetaminę, kokainę oraz opiaty. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili plastikowy pojemnik, w którym znajdowała się biała sproszkowana substancja. 

27-latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.