Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim: nieletnia wpadła z narkotykami

Dzielnicowi oświęcimskiej komendy policji zatrzymali 16-letnią mieszkankę gminy Chełmek, która posiadała przy sobie marihuanę. Nastolatka trafiła pod opiekę rodziców, a za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.

fot: policja

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek po południu, gdy dzielnicowi wykonywali obchód dzielnicy Błonie w Oświęcimiu. Tuż po 18.00, przechodząc obok trzyosobowej grupki nastolatków, dostrzegli, że młodzi ludzie w dłoniach trzymają szklane lufki, a w chwili, gdy mundurowi zaczęli się do nich zbliżać, dyskretnie odrzucili je od siebie.

Podczas legitymowania okazało się, że są to 17 i 18-letni mieszkaniec Oświęcimia oraz 16-letnia mieszkanka gminy Chełmek. W trakcie czynności policjanci wyczuli woń marihuany. Taki właśnie środek odurzający funkcjonariusze ujawnili w portfelu nastolatki. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków nieletnia została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy policji, skąd odebrali ją rodzice.

Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana. Materiały dotyczące czynu, którego dopuściła się nieletnia, zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Często, czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami czy alkoholem, co w przypadku osoby do 18 roku życia stanowi przejaw demoralizacji, natomiast zażywanie narkotyków jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny.

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię