Pomimo wielu apeli policjantów na drogach powiatu wadowickiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Tylko w trakcie minionego weekendu mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

W piątek policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który jechał ul. Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Jak się okazało, kierowca jednośladu był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u mieszkańca Wadowic ponad 2,3 promila alkoholu. 

Z kolei w sobotę kalwaryjscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Brzeźnica kierowcę bmw, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Natomiast w niedzielę na ul. Batorego w Wadowicach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował samochodem marki Chrysler, mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami, ponieważ za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.