Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kładka zamknięta, a mieszkańcy przechodzą przez tory

Mieszkańcy ryzykują życie przechodząc przez tory, a PKP nie spieszy się z dokończeniem bezpiecznego przejścia. Chodzi o kładkę nad torami w Olkuszu łączącą dworzec z dwoma największymi osiedlami. Teraz kładką można przejść tylko na peron. Droga do osiedla jest zagrodzona barierkami. I nic nie wskazuje na to, że sytuacja szybko się zmieni.

fot. M. Mędela

Posłuchaj burmistrza Olkusza
Niefunkcjonalna kładka na dworcu PKP w Olkuszu (fot. M. Mędela)


Podczas remontu PKP odświeżyło tylko przejście na peron. Dalej, na największe olkuskie osiedla przez kładkę przejść już nie można. Wejście blokują barierki. Mieszkańcy, aby z osiedla dostać się w okolice dworca muszą korzystać z innej, oddalonej o ponad kilometr kładki. Osoby, które spieszą się na pociąg, łamią przepisy i na perony przechodzą przez tory.

- Nikt się z nami nie liczy. O ile to by było łatwiejsze przejść taką kładką na drugą stronę miasta. - mówi Radiu Kraków jedna z mieszkanek Olkusza.

 

 

Posłuchaj mieszkańców Olkusza

 


W sprawie kładki gmina i kolejarze od kilku miesięcy przerzucają się korespondencją. W tym tygodniu Olkusz otrzymał odpowiedź, że szans na remont nie ma, a obowiązek zapewnienia połączenia osiedli z centrum należy do gminy. "To sytuacja patowa" - mówi Radiu Kraków burmistrz Olkusza, Dariusz Rzepka. - "Nie możemy inwestować w czyjąś własność. Myślę, że w przyszłości porozumiemy się z koleją".

Jak dodaje burmistrz Rzepka, trzeba wypracować jakąś formułę, która pozwoli gminie przeznaczać dotację na nienależącą do niej infrastrukturę. Trzeba będzie też zapewnić środki z budżetu miasta.

 

 

 

 

 


(Marek Mędela/ew)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię